• 13 طرح تولیدی در آذربایجان غربی افتتاح شد

   13 طرح تولیدی در آذربایجان غربی افتتاح شد

   13 واحد تولیدی و صنعتی با حضور محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، ایرج موفق مشاور و مسئول هماهنگی امور استان ها وزارت صنعت، معدن و تجارت، جعفر صادق اسکندری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی و جمعی از مدیران دستگاه های اجرائی، با یک هزار و 374 میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال زایی برای 454 نفر در ارومیه به بهره برداری رسید.

   به گزارش شاتا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی در حاشیه افتتاح این طرح ها گفت: 11 طرح از این تعداد در شهرستان ارومیه و 2 طرح در شهرستان سلماس وارد مدار تولید می شوند.
   ایشان ادامه داد: واحد تولیدی چیچست تاک تولید کننده انواع بیسکویت و کیک و شکلات با 500 میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری در جاده مهاباد به بهره برداری رسید.
   جعفرصادق اسکندری بیان کرد: این واحد تولیدی با 27 هزار و 750 تن ظرفیت تولید در سال برای 161 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد می کند.
   وی ادامه داد: همچنین فاز توسعه شرکت آلدورا چیلیک درب ارومیه تولید کننده انواع اتصالات لوله از جنس مس و آلیاژ با ظرفیت 2 هزار و 600 تن و با 99 میلیارد و 551 میلیون ریال حجم سرمایه گذاری به بهره برداری رسید.
   وی بیان کرد: این واحد تولیدی برای 26 نفر اشتغال زایی می کند.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، با اشاره به بهره برداری از فاز توسعه شرکت اروم خودرو صنعت شایان آذربایجان در روز جاری، گفت: این واحد تولیدی با 21 میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری برای 12 نفر اشتغال زایی کرده است.
   وی اظهار کرد: امروز با حضور استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مسوولان محلی، واحد تولیدی سینبو «sinbo» تولید کننده انواع لوازم خانگی نیز کلنگ زنی شد.
   وی با اشاره به اینکه حجم سرمایه گذاری این واحد تولیدی 220 میلیارد ریال است، ادامه داد: این واحد تولیدی برای 200 نفر اشتغال زایی می کند و 35 نوع محصول را از سال 1400 با مشارکت سرمایه گذار ترکیه ای روانه بازار می کند.
   اسکندری افزود: این واحد تولیدی در 23 هزار و 680 مترمربع در شهرک صنعتی فاز سه راه اندازی می شود.
   وی بیان کرد: واحد تولیدی صنایع مهندسی پزشکی ابزار جراحان ارومیه، چی چست تاک، اروم بلور نوین شیمی غرب، شرکت دوشاب گستر پاکیزه، تلاش صنعت شمال غرب، آذر تابان مطمئن، اروم خودرو صنعت شایان آذربایجان، شرکت آلدورا چلیک درب، تولیدی شیمیایی کیمیا کلر کبودان، شرکت دریا پلاستیک ارومیه و شمش ریزان تابان غرب سار واحدهایی هستند که در شهرستان ارومیه به بهره برداری رسیدند.
   وی اضافه کرد: واحدهای تولیدی ارویل چوب سلماس و مبلمان ترک سلماس دیگر واحدهایی هستند که در همزمان در شهرستان سلماس به بهره برداری رسیدند.
   اسکندری در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری 624 جواز تاسیس و پروانه بهره برداری صادر شده است، گفت: میزان سرمایه گذاری این واحد ها 27 هزار و 382 میلیارد ریال برآورد شده است و با بهره برداری از این واحدها برای 10 هزار و 967 واحد اشتغال زایی می شود.
   ایشان افزود: 2 هزار و 311 واحد تولیدی صنعتی در این استان وجود دارد که با سرمایه گذاری بالغ بر 54 هزار و 232 میلیارد ریال برای 59 هزار و 249 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

   فایلهای پیوست
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: