• صادرات 2 میلیارد دلاری صنایع کوچک و متوسط

   سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران مطرح کرد؛

   صادرات 2 میلیارد دلاری صنایع کوچک و متوسط

   صادرات 2 میلیارد دلاری صنایع کوچک و متوسط

   محمدرضا مودودی گفت : صنایع کوچک و متوسط سالانه حدود 2 میلیارد دلار صادرات دارند که از میان 40 تا 50 هزار واحد فعال، آن دسته که با 100 تا 500 هزار دلار صادرات به این حوزه وارد شده‌اند اما هنوز جای پای خود را باز نکرده‌اند، در دستور کار توانمندسازی قرار داده‌ایم.

   سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، در هفتمین گام همایش ملی پویش صادرات، ضمن اعلام اینکه رویکرد اصلی سازمان توانمندسازی بنگاه‌ها است، گفت: توانمندسازی بنگاه‌های صادراتی از طریق آموزش و اطلاع رسانی اهمیت بالایی دارد، از این رو بر اساس آمارها، صنایع کوچک و متوسط سالانه حدود 2 میلیارد دلار صادرات دارند که از میان 40 تا 50 هزار واحد فعال، آن دسته که با 100 تا 500 هزار دلار صادرات به این حوزه وارد شده‌اند اما هنوز جای پای خود را باز نکرده‌اند، در دستور کار توانمندسازی قرار داده‌ایم.

   محمدرضا مودودی این اقدام را سرفصل استراتژی‌های سازمان توسعه تجارت ایران بیان کرد و افزود: در تفاهم با سازمان صنایع کوچک و اتاق تعاون مقرر شد که در قالب مدرسه صادرات، فضای هدفمند آموزشی طراحی شود که در بازه‌ای 2 ساله از ابتدایی‌ترین گام‌ها تا مباحث پیچیده در فرآیند صادرات آموزش داده شود.

   مودودی برند را به عنوان مهم‌ترین ظرفیت مغفول در توسعه صادرات توصیف کرد و اظهار داشت: کشور ایران 1.2 درصد جمعیت جهان و 1.2 درصد تولید ناخالص جهانی را داریم اما سهم ما از صادرات به بازارهای بین‌المللی کمتر از 25 درصد است. این به این معنی است که نتوانستیم خود را به دنیا معرفی و اعتماد بازار را جلب کنیم.

   سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه گفت: اعتماد از گذشته شکل می‌گیرد و دنیا ایران را به عنوان یک کشور تولید کننده و صادرکننده نمی‌شناسد چرا که هنوز برای دنیا مبهم و ناشناخته هستیم و این تنها به مدد بهره‌گیری از برند امکان‌پذیر است زیرا برند داستان گذشته و داستان محصول است که برای بازار جذابیت و ارزش ایجاد میکند.

   وی با تقدیر از تلاش‌های دست‌اندرکاران پویش ملی صادرات در امر آموزش و اطلاع‌رسانی، صادرکنندگان جوان و فعالان متعهد اقتصادی را برای به دوش کشیدن بار سنگین صادرات و ساختن کشور برای نسل آینده دعوت کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: