• طی 9 ماهه ابتدای سال؛

   صادرات کالا از گمرک های آذربایجان غربی به 818 میلیون دلار رسید

   صادرات کالا از گمرک های آذربایجان غربی به 818 میلیون دلار رسید

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌ غربی گفت: امسال صادرات کالا از گمرک های استان در 9 ماهه سال 97 به بیش از یک میلیارد تُن رسیده که ارزش ریالی کالاهای صادر شده 818 میلیون دلار است.

   به گزارش شاتا جعفر صادق اسکندری در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه آذربایجان غربی افزود: انواع محصول فلزی و صنایع غذایی جز محصولات صادراتی از آذربایجان غربی به کشورهای عراق، ترکیه، آذربایجان، گرجستان، افغانستان است.
   وی تصریح کرد : هدف گذاری ما برای سال جاری صادرات یک میلیارد و 200 میلیون دلاری انواع محصولات بوده که این رقم تا پایان سال جاری تحقق می یابد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌ غربی بیان داشت: میزان واردات استان از گمرکات و بازارچه های مرزی استان از لحاظ وزنی حدوداً 285 هزار تن و از لحاظ ارزش 363 میلیون دلار می باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی 30% کاهش و از لحاظ ارزش دلاری 38% کاهش یافته است.

   وی افزود: صادرات استان به بیش از 50 کشور جهان انجام می گیرد که عمده کشورهای هدف صادراتی عراق، ترکیه، آذربایجان، افغانستان و گرجستان، روسیه، پاکستان، ارمنستان، هلند، اتریش و هند می باشند.

   اسکندری ادامه داد: عمده کالاهایی مانند مواد غذایی، مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی، آبمیوه، کنسانتره میوه و سبزیجات، سیب درختی،انواع کف پوشش، مصنوعات پلاستیکی، انواع نان، مواد لبنی، قطعات خودرو، انواع سنگ های معدنی و ... از این استان به کشورهای مقصد صادر می شود.


   در این مراسم که با حضور استاندار معاون آذربایجان غربی، معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه و جمعی از مدیران اجرائی استان از ۲7 صادر کننده نمونه با اهدای لوح و تندیس، تجلیل بعمل آمد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: