• راه‌انـدازی 60 پـروژه بـزرگ صنعتـی و معدنـی پیگیـری ویـژه می‌شـود

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت:

   راه‌انـدازی 60 پـروژه بـزرگ صنعتـی و معدنـی پیگیـری ویـژه می‌شـود

   راه‌انـدازی 60 پـروژه بـزرگ صنعتـی و معدنـی پیگیـری ویـژه می‌شـود

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راه‌اندازی 60 پروژه بزرگ صنعتی و معدنی بخش خصوصی که از طرح‌های مهم و ملی کشور است به صورت منظم رصد و پایش می‌شود.

   به گزارش شاتا، زرندی در نشست مشترک مدیران بخش خصوصی با بیان اینکه در دوران تحریم باید نگاه جدیدی به بخش صنعت و تولید داشته باشیم افزود: ظرفیت‌های خالی و طرح‌های غیرفعال و نیمه‌تمام باید با مدل‌های مشارکتی فعال شوند.

   دکتر سعید زرندی در جمع مدیران تعدادی از این پروژه‌ها گفت: تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام از اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است و تعدادی از این طرح‌ها که بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، به صورت ویژه پیگیری می‌شوند.

   وی گفت: موانع و مشکلات اتمام این طرح‌ها بررسی و اقدامات لازم برای حل آن انجام می‌شود.

   معاون طرح و برنامه گفت: این 60 طرح جزء برنامه‌های اجرایی سیاست‌های اقتصادی مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

   وی گفت: با راه‌اندازی این 60 طرح، زمینه اشتغال بیش از 13 هزار نفر فراهم می‌شود و برای این طرح‌ها 125 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

   زرندی افزود: انتخاب این طرح‌ها، با نگاه ارتقای توان تولید ملی و درون‌زایی اقتصاد انتخاب شده است.

   وی تأکید کرد: این طرف‌ها با هدف تکمیل و توازن زنجیره ارزش، استفاده از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده نیمه‌تمام، بهره‌برداری از مزیت‌های نسبی، توسعه صادرات و افزایش رقابت‌پذیری بوده است.

   زرندی همچنین در این جلسه گفت: طرح‌های ایجادی دیگر در اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت نیست و ما از نظام بانکی نیز درخواست کردیم از این سیاست پیروی کند.

   وی تصریح کرد: در دوران تحریم باید نگاه جدیدی به بخش صنعت و تولید داشته باشیم.

   معاون طرح و برنامه افزود: ظرفیت‌های خالی و طرح‌های غیرفعال و نیمه‌تمام باید با مدل‌های مشارکتی فعال شوند.

   زرندی گفت: برای تأمین مالی صنعت باید از اتکا صرف به سیستم مالی پرهیز شود و باید به طرف بازار سرمایه و دیگر راهکارهای تأمین مالی حرکت کنیم.

   در این نشست که تعدادی از مدیران واحدهای صنایع غذایی، نساجی و سلولزی این طرح‌ها حضور داشتند، مشکلات هر واحد جهت راه‌اندازی بررسی شد و مقرر شد معاونت طرح و برنامه اقدامات لازم جهت رفع آن اقدام نماید.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: