• کشف 647 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان سمنان

   کشف 647 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان سمنان

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بیش از 5 هزار مورد بازرسی قاچاق کالا از سطح عرضه و صنفی در استان سمنان انجام گرفته است.

   به گزارش شاتا، بهروز اسودی با بیان این مطلب گفت: در سال جاری و در قالب گشت های نظارت و بازرسی ، 5 هزار و 878 مورد بازرسی قاچاق کالا از واحدهای صنفی خرده و عمده فروش در سطح استان صورت گرفته است.

   وی افزود: از این تعداد بازرسی های صورت گرفته ، تعداد 989 مورد گشت نظارت و بازرسی از سطح عرضه بصورت گشت مشترک و با همکاری اعضای کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا و دستگاههای ذیربط از قبیل سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، دانشگاه علوم پزشکی، تعزیرات حکومتی، اصناف ، دخانیات ، نیروی انتظامی ، استاندارد و غیره در شهرهای استان سمنان انجام گرفته است.

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: در این گشت‌های بازرسی که بمنظور مبارزه با کالای قاچاق سلامت ‌محور، مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی و 11 قلم کالا انجام شده است ، 844 پرونده قاچاق تنظیم و به مراجع قانونی ارجاع شده است.

   بهروز اسودی بیشترین کشفیات کالای قاچاق را مواد دخانیات ، آرایشی و بهداشتی ، سوخت و مواد غذایی عنوان کرد و اظهار داشت: ارزش ریالی این تعداد پرونده قاچاق که در سال جاری تنظیم شده 647 میلیارد و 400 میلیون ریال می باشد.

   رئیس کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه ضمن بیان گزارشی از عملکرد این کارگروه در سال جاری افزود: نظارت مستمر بر کالاهای داخلی با هدف تنظیم بازار، ساماندهی عاملان مجاز عرضه، پیشگیری از عرضه کالای دخانی و نظارت بر میادین میوه و تره بار و فروشگاه های بزرگ عرضه محصولات کشاورزی در بحث سم و کود و پاک‌سازی نقاط آلوده خرید و فروش نیز همواره مدنظر بوده است.

   وی برنامه ریزی جهت برگزاری کارگاه های آموزشی متناوب در زمینه آگاه سازی و پیشگیری از قاچاق کالا و ارز جهت اصناف ، برگزاری گشت های مشترک و مستقل توسط دستگاه های اجرایی در سطح عرضه ، فعالسازی تشکل های مردم نهاد دستگاه های عضو کارگروه در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حرکت در مسیر احقاق شعار سال و تبیین اهداف اقتصاد مقاومتی با هدف حمایت از تولیدات داخلی را از مهمترین اقدامات کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه عنوان کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: