• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین:

   466 هزار تن کالای صنعتی از قزوین صادر شد

   466 هزار تن کالای صنعتی از قزوین صادر شد

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: طی 9 ماه سال جاری 466 هزار تن کالای صنعتی به ارزش 406 میلیون دلار از قزوین صادر شده است.

   به گزارش شاتا، پرزحمت افزود: این میزان صادرات کالاهای صنعتی توسط 170 صادرکننده استان قزوین صورت گرفته است که 81 درصد سهم صادرات استان را در بر می گیرد.

   وی افزود:نایلون و پلاستیک رولی، مواد شوینده، کاشی و سرامیک، آهن آلات و فولاد، انواع مواد شیمیایی، سیم و کابل، مواد نفتی،پارافین، کولر آبی و ... از جمله کالاهای صادر شده از استان بوده اند.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اضافه کرد:همچنین در 9 ماه امسال 47 هزار تن محصولات صنایع تبدیلی به ارزش 83 میلیون دلار توسط 18 صادر کننده استان به کشورهای هدف صادر شده است که 16.7 درصد از سهم صادرات استان را شامل می شود.

   مهندس پرزحمت اضافه کرد:چیپس و سیب زمینی سرخ شده،شیرخشک و سرلاک،ماکارونی، آرد گندم،سرکه و آدامس از جمله محصولات صنایع تبدیلی صادر شده از استان هستند.

   این مسئول اضافه کرد:در 9 ماه سال جاری هشت هزار تن محصولات خام کشاورزی به ارزش هشت میلیون دلار شامل کشمش، عسل، پسته، میوه و سبزیجات تازه از قزوین صادر شده است که 1.6 درصد از سهم صادرات استان را به خود اختصاص می دهد.

   وی گفت:طی این مدت 15 صادر کننده استان در بخش محصولات خام کشاورزی فعال بوده اند و با توجه به ظرفیت های فراوان این بخش باید صادرکنندگان بیشتری برای فعالیت دراین بخش وارد عمل شوند.

   استان قزوین 203 واحد صادراتی و چهار هزار واحد صنعتی دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: