• تامین منابع مالی مشکل عمده صنایع آذربایجان‌غربی

   تامین منابع مالی مشکل عمده صنایع آذربایجان‌غربی

   معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع شهرستان بوکان که با حضور معاون استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد، گفت: عمده مشکلات واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی در استان پولی و بانکی است.

   به گزارش شاتا، معصوم علی اکبری گفت: با پیگیری سازمان صنعت، معدن و تجارت و بخش خصوصی و انتقال این مشکلات به مسئولین ذیربط ،وزارت صمت را در جریان این مشکلات قرار دادیم.

   معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، عنوان کرد: این پیگیری ها به ثمر رسید و منجر به اصلاح بند (و) تبصره 16 قانون بودجه 97 شد که در مجلس شورای اسلامی توسط نمایندگان به تصویب رسید.

   وی افزود: با اجرایی شدن بند ( و) تبصره 16 بیشتر مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی مرتفع خواهد شد و بیشتر این واحدها به چرخه تولید باز خواهد گشت.

   علی اکبری گفت: با بررسی تعدادی از واحدهای تولیدی صنعتی شهرستان بوکان با حضور مدیران بانک ها و دستگاه های اجرایی بیشتر این مشکلات توسط مدیران دستگاه های اجرایی حل خواهد شد.

   وی اظهار داشت: در خصوص صنایعی که در استان اشباع شده اند طبق اصلاحیه بند 1، 6 و 7 قانون اصل 44 هیچ دستگاهی حق ندارد از صدور مجوز برای فعالیت سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در این خصوص را دارند جلوگیری کنند.

   وی افزود: صدور مجوز برای این واحدها مجاز هستیم ولی ارائه کمک های دولتی به این سرمایه گذاران از جمله ارائه زمین دولتی، تسهیلات بانکی و غیره ممکن ننیست.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: