• فعالیت580معدن در‌فارس با اشتغالزایی 8هزار نفری

   فعالیت580معدن در‌فارس با اشتغالزایی 8هزار نفری

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اعلام کرد: بیش از 580 معدن در این استان موجود است و برای هشت هزار نیرو اشتغالزایی کرده است و افزون بر این هم اکنون 10کارخانه سیمان با ظرفیت هفت میلیون تن در حوزه فرآوری معادن فعالیت دارد و در دهه فجر امسال نیز کارخانه سیمان نی ریز نیز افتتاح خواهد شد.

   علی همتی گفت: بیش از ۲۵۰ واحد صنعتی، معدنی و صنفی کوچک و بزرگ امسال افتتاح شده یا می شود امسال ۲۱۰ هزار میلیارد ریال طرح وپروژه با ظرفیت اشتغال زایی سه هزار و ۷۰۰ نفر افتتاح می شود.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در همایش تولید ملی، شبکه توزیع، فرصت ها، چالش های پیش رو، در شیراز بیان داشت: در دهه فجر امسال، طرح هایی از جمله کربنات سدیم (معادن نمک و سلیس )در فیروزآباد با ظرفیت اشتغالزایی برای یک هزار نفر و ذوب آهن پاسارگاد با سرمایه گذاری 2 هزار و 700 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای 2 هزار نفر افتتاح خواهند شد.

   وی افزود: در حوزه فعالیت های صنعتی هم اینک بیش از چهار هزار و 300 واحد اشتغالزا در استان فارس فعال است و در حوزه واحدهای صنفی نیز که شمار آنها 164هزار واحد است، برای یک تا 100نفر اشتغال ایجاد شده است.

   به گفته همتی از مجموع 164هزار واحد صنفی موجود در استان فارس برای 143هزار واحد، پروانه صنفی صادر شده و تا پایان سال 97 برای مابقی این واحد ها پروانه صادر خواهد شد.

   همتی بیان کرد: واحد تولیدی کاشی و سرامیک پاسارگاد هم با بیش از یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغال برای 2 هزار نفر در این استان در حال فعالیت است.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: استان فارس با سهم 2 درصد از صادرات کشور موفق به یک هزار و ۳۰۳ میلیون دلار صادرات شده، وی ادامه داد: با تمام گرفتاری ها بازار در آرامش در حال کار است، دغدغه های بازار را می دانیم و امیدواریم به زودی گشایشی حاصل شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: