• بازگشت23واحدصنعتی به چرخه تولید در استان گلستان/ اشتغالزایی 400نفری با احیا واحدهای راکد

   بازگشت23واحدصنعتی به چرخه تولید در استان گلستان/ اشتغالزایی 400نفری با احیا واحدهای راکد

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گلستان از رتبه دوم استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدها و طرح های تولیدی در سالجاری خبر داد وگفت: در سالجاری 23 واحد صنعتی راکد و تعطیل استان ، پس از دریافت تسهیلات رونق تولید فعالیت خود را از سر گرفتند و موجبات اشتغال حدود400 نفر را فراهم کرده‌اند .

   به گزارش شاتا ، حسینقلی قوانلو در یکصد و بیست و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گلستان که با حضور استاندار گلستان در محل سالن جلسات استانداری گلستان برگزارشد، گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون درخواست 297 واحد و طرح تولیدی جهت دریافت 1219 میلیارد تومان تسهیلات از محل طرح رونق تولید پس از تصویب در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به بانکهای عامل ارجاع شده ، که تا کنون 106 واحد و طرح موفق به اخذ 361 میلیارد تومان تسهیلات از این محل شده اند .

   وی افزود: در پرداخت تسهیلات رونق تولید در سالجاری ، استان گلستان پس از استان البرز در جایگاه دوم کشور قرار دارد که نشان از توجه ویژه مسئولین استان به رونق تولید دارد .

   به گفته قوانلو ، همچنین از محل طرح نوسازی و بازسازی ، بانکهای گلستان تا کنون به 27 واحد تولیدی استان حدود 64 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

   وی در خصوص واحدهای صنعتی احیاء شده استان نیز گفت: با تلاش های صورت گرفته و تزریق نقدینگی به واحدهای تولیدی استان از محل طرح رونق تولید ، طی سال گذشته و سالجاری در مجموع 42 واحد صنعتی از رکود خارج و تولید خود را مجددا آغاز نمودند و سبب اشتغال به کار 693 نفر در استان شدند .

   وی افزود: طی سال گذشته 19 واحد صنعتی غیرفعال استان مجددا به چرخه تولید بازگشتند که در نتیجه آن 301 نفر مشغول به کار شدند .

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گلستان گفت: طرح رونق تولید یکی از موفق ترین طرح های دولت است که از زمان آغاز آن موجبات رونق تولید و اشتغال در واحدهای تولیدی کشور و به تبع آن استان را فراهم کرده و لذا ضمن تقدیر از تمامی مسئولین استان بویژه مدیران بانکها ، از بانکها تقاضا داریم که با توجه به تعداد بالای متقاضیان معرفی شده به آنها جهت اخذ تسهیلات رونق تولید ، به روند پرداخت تسهیلات سرعت بخشند .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: