• تجلیل ازصادرکنندگان برتر استان قم

    تجلیل ازصادرکنندگان برتر استان قم

   آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر قم در سالن همایش های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برگزار و در این مراسم از 16 صادرکننده برگزیده تجلیل شد.

   به گزارش شاتا،در این آیین که با حضور محمد رضا مودودی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت وسرپرست سازمان توسعه تجارت ، سید محمد رضا هاشمی سرپرست استانداری قم، احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و شماری دیگر از مسئولان استان همراه بود از صادرکنندگان برگزیده در بخش صادرات فرش دستباف، محصولات آرایشی و بهداشتی، شمش سرب، روغن پایه، آجرهای نسوز، دستگاه تصفیه آب، تولید آرد، شمش آلومینیوم، و...با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم در این همایش گفت: هدف اصلی برگزاری این آیین، تکریم فعالان عرصه صادارت و تشویق تولیدکنندگان به حضور در بازارهای صادراتی است.

   محمود سیجانی بیان کرد: فرایند استانی برای انتخاب صادرکنندگان برتر از شهریورماه سال جاری با فراخوان اسناد و مدارک شروع شد که در این مرحله 30 واحد صادراتی از استان قم ثبت نام کردند، پس از آن کمیته های تخصصی با استناد به شاخص های مورد نظر، 16 واحد را در بخش های مختلف صادراتی حایز دریافت رتبه برترشناخته شدند.

   وی ادامه داد: در این شرایط جنگ اقتصادی، باید از صادرکنندگان حمایت لازم صورت گیرد تا ارز مورد نیاز کشور تامین و تعاملات تجاری ایران با سایر کشورهای جهان حفظ شود.

   وی ادامه داد: صادارت برای توسعه اقتصاد کشور و امر اشتغال ضروری است و نباید بازارهای هدف صادراتی محصولات ایرانی به دلیل تصمیم های اشتباه از دست رود.

   وی با اشاره به توانمندی های قم در صادرات محصولات بومی همچون فرش ابریشم دستباف به بازارهای بین المللی، افزود: لازم است با توجه به وضعیت موجود، ارز حاصل از فروش فرش برای توسعه همین صنعت اختصاص داده شود.

   سیجانی با اشاره به افزایش 13 درصدی صادرات استان قم در مدت سپری شده از سال جاری در مقایسه با سال گذشته، گفت: باید ظرفیت های استان در صادرات محصولات مختلف به فعالان اقتصادی شناسانده شود.

   وی بیان کرد: عراق مهمترین کشور هدف صادراتی استان قم است و پس از آن کالاهای استان به کشورهایی از جمله افغانستان، امارات و چین صادر می شود.

   وی با اشاره به هدف گذاری بیش از 250 میلیون دلار صادرات از قم طی سال جاری، ادامه داد: امسال 10 کشور به بازارهای هدف صادراتی قم اضافه شده است و اکنون محصولات تولید شده در این استان به بیش از 44 کشور دنیا، صادر می شود

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: