• 218مصوبه برای رونق بنگاههای‌تولیدی استان بوشهر

   218مصوبه برای رونق بنگاههای‌تولیدی استان بوشهر

   رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهرگفت: از ابتدای سال جاری 97 تا کنون تعداد 44 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با گذراندن 218مصوبه جهت ساماندهی مسائل و مشکلات بنگاهای تولیدی در استان بوشهر تشکیل شده است.

   به گزارش شاتا؛ سید حسین حسینی محمدی با اشاره به اینکه مصوبات کارگروه تسهیل بصورت جدی پیگیری و اجرا می شود، عنوان کرد: از تعداد 153 پرونده متقاضیان به دبیرخانه کارگروه تسهیل تعداد 218مصوبه شامل مسائل بانکی ، مسائل مربوطه به تامین اجتماعی، تامین انرژی و سایر موارد در دستور کارقرارگرفته است.

   حسینی محمدی خاطر نشان کرد: جلسات کارگروه رفع موانع تولید با هدف تسهیل و رفع مشکلات واحد های تولیدی با ریاست استاندار یا معاون استاندار با حضور کلیه مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط با تولید بمنظور بررسی و تصمیم گیری نسبت به مرتفع نمودن مسائل مختلف بنگاههای اقتصادی بصورت هفتگی تشکیل می شود.

   وی با توجه به جایگاه قانونی این کارگروه تاکید کرد: اجرای مصوبات کارگروه مذکور برای تسهیل در امر تولید و حمایت از کالای ایرانی برای کلیه دستگاه های اجرایی و بانک ها الزامی است.

   رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان توسعه صنایع و ارتقا میزان تولید و راه اندازی واحدهای تولیدی مشکل دار را از جمله اولویت های مهم این سازمان دانست و افزود: پیگیری و تشکیل جلسات متعدد با مدیران بانکهای عامل و دیگرمسئولین دستگاه های اجرایی استان در جهت رفع مشکلات واحد های تولیدی توانسته گامهای موثری در رونق کسب و کار بردارد .

   این مقام مسئول اعلام کرد: دبیرخانه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مستقر در سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر آماده دریافت درخواست های متقاضیان رفع مسائل و مشکلات کلیه بنگاه های اقتصادی در بخش های صنعت،معدن ، تجارت ، کشاورزی و گردشگری است.

   حسینی محمدی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 51 متقاضی از طریق سامانه الکترونیکی بهین یاب نسبت به درخواست تسهیلات رونق تولید ثبت نام کردهاند که از این تعداد 29 مورد در کمیته فنی کارگروه تایید و به بانک های عامل استان معرفی شده است.

   وی اضافه کرد: میزان تسهیلات 29 مورد متقاضی از بخش های صنعت، معدن و کشاورزی مجموعا به مبلغ 931هزارمیلیارد ریال مصوب شده است که تا کنون مبلغ 3000 میلیارد ریال آن از طریق بانکهای عامل استان پرداخت شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: