• رتبه دوم کشوری استان مرکزی در ثبت نام سامانه جامع انبارها

    رتبه دوم کشوری استان مرکزی در ثبت نام سامانه جامع انبارها

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: 44 هزار و 90 واحد از انبارهای این استان امسال برای کسب شناسنامه در سامانه صنعت، معدن و تجارت ثبت نام کردند که با این تعداد استان مرکزی در رتبه دوم کشور قرار گرفته است .

   به گزارش شاتا ،محمد رضا حاجی پور افزود: طرح شناسنامه دار کردن انبارهای کالا در استان مرکزی از نیمه دوم سال 1395 آغاز شده است که در همان سال 2 هزار و 102 واحد انبار دارای شناسنامه شدند.

   وی ادامه داد: در این خصوص 40 هزار و 462 از واحدهای صنعتی ، معدنی ، صنفی ، کشاورزی ، بهداشتی و .... در سال گذشته و یکهزار و 529 واحد نیز در نیمه نخست امسال در نقاط مختلف استان مرکزی شناسنامه دار شدند.
   رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: این استان در خصوص اقدام به شناسنامه دار کردن انبار کالا و خدمات در جایگاه دوم کشور قرار دارد.
   وی اظهار داشت: راه اندازی سامانه انبارها و مراکز نگهداری کالا بر اساس ماده 23 آیین نامه اجرایی مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با هدف مبارزه با قاچاق دنبال می شود.
   حاجی پور بیان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی مکلف است در این طرح با همکاری جهاد کشاورزی، ادارات کل راه و شهرسازی، اقتصاد و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پست، دانشکده علوم پزشکی، شرکت پخش فرآورده های نفتی، شهرداری ها، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف نسبت به شناسنامه دار کردن انبارها، سردخانه ها و سیلوهای متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی استان اقدام کند.
   وی ادامه داد: اشخاص حقیقی و حقوقی در بخش های مختلف دولتی و غیر دولتی که دارای انبار هستند باید در اسرع وقت به سامانه اینترنتی با آدرس WWW.NWMS.IR مراجعه کنند که در این صورت همه فعالیت های نگهداری، تخلیه و بارگیری زیر نظر سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام می شود.
   رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی اظهار کرد: مشخصات و آدرس مالک انبارها باید به صورت دقیق در سامانه ثبت شود تا میزان کالاهای ورودی و خروجی برای جلوگیری از قاچاق کالا و ارز شفاف باشد.
   در مجموع بیش از 100 هزار انبار، سردخانه و محل نگهداری کالا در استان مرکزی وجود دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: