• بازگشایی واحدهای تولیدی راکد دارای بازار فروش در اولویت است/ بانکها به کمک تولید بیایند

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در آذربایجان غربی ؛

   بازگشایی واحدهای تولیدی راکد دارای بازار فروش در اولویت است/ بانکها به کمک تولید بیایند

   بازگشایی واحدهای تولیدی راکد دارای بازار فروش در اولویت است/ بانکها به کمک تولید بیایند

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم بازگشایی واحدهای صنعتی تعطیل شده در کشور گفت: راه اندازی و گشایش واحدهای تعطیل شده ای که امکان تولید داشته و بازار فروش دارند، در اولویت بازگشایی هستند.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی امروز در نشست شورای اداری شهرستان چایپاره استان آذربایجان غربی اظهار داشت: هر واحد کوچک یا متوسطی صنعتی که بتواند تولید کند و بفروشد، بانک ها بایدبرای این واحدها شرایط ویژه ای در نظر بگیرند و مانع فعالیت آنها نشوند.
   وی افزود: حتی اگر یک طرح بتواند یک شغل ایجاد کند، ارزشمند است و مورد حمایت قرار می گیرد.
   رحمانی ادامه داد: حمایت از این نوع طرح ها توسط بانک ها، رونق کسب و کار را به دنبال دارد و در این خصوص اختیارات باید به استان ها تفویض شود.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تفویض اختیارات در خصوص حمایت از واحدهای صنعتی، برند سازی و بسته بندی تولیدات و محصولات از عوامل دیگر رونق کسب و کار است و نقش عمده ای در فروش کالا دارد.
   رحمانی یادآوری کرد: اغلب این برنامه ها جزو برنامه های اقتصاد مقاومتی نیز است.
   وی گفت: تخصیص درست منابع با برنامه ریزی مناسب گرچه دارای اعتبار کم هم باشد، نتیجه بخش خواهد بود.
   رحمانی همچنین در این نشست از ایجاد شهرک صنعتی در شهرستان چایپاره استقبال کردو موافقت خود را با پیشنهاد صنعتگران این شهرستان در این باره اعلام کرد.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در خصوص طرح هایی که بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، تاکید کرد: اتمام این طرح ها مورد تاکید و اولویت دولت است و با هر چه سریع تر پیگیری و به پایان برسد.
   در این نشست همچنین نمایندگان بخش های مختلف صنعت، کشاورزی، ورزش و جوانان درخواست های خود را مطرح کردند.
   تامین آب شرب و کشاورزی شهرستان از طریق سد آغ چای، ارتقای نمایندگی صنعت، معدن و تجارت و نمایندگی ورزش و جوانان به اداره، اعمال نشدن 9 درصد مالیات ارزش افزوده در بخش معدن، توسعه بیمارستان 48 تختخوابی شهرستان به 64 تختخواب (پیش بینی آی سی یو) و ساخت ورزشگاه و استخر شنا از جمله مطالبات شرکت کنندگان در این نشست بود.
   گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش از این مراسم با حضور در گلزار شهدا با نثار فاتحه، به مقام شامخ شهدای شهرستان چایپاره ادای احترام کرد.
   همزمان با سفر رییس جمهوری به استان آذربایجان غربی کارخانه فرش چایپاره با حضور «رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز بکار کرد.
   شرکت فرش پدیده آذربایجان چایپاره به عنوان بزرگترین واحد تولید فرش ماشینی آذربایجان غربی با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شد و سالانه 120 هزار متر مربع فرش تولید می کند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.4258420467377 seconds.
memoryUsage : 42844Kb