• امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان زمین‌شناسی ایران و سوریه/ توسعه مناسبات دوکشور در بخش مطالعات زمین‌شناسی و معدنی

   امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان زمین‌شناسی ایران و سوریه/ توسعه مناسبات دوکشور در بخش مطالعات زمین‌شناسی و معدنی

   امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان زمین‌شناسی ایران و سوریه/ توسعه مناسبات دوکشور در بخش مطالعات زمین‌شناسی و معدنی

   یادداشت تفاهم همکاری میان این سازمان و سازمان زمین‌شناسی ومنابع معدنی جمهوری عربی سوریه به امضای روسای سازمان‌های زمین‌شناسی دو کشور رسید.

   به گزارش شاتا، در تفاهم یاد شده که به امضای راضیه لک معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و ریس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران و همچنین سمیر الاسد رئیس سازمان زمین‌شناسی و منابع معدنی جمهوری عربی سوریه رسیده، همکاری دوجانبه در تبادل دانش فنی و اجرای پروژه‌های مشترک زمین‌شناسی (مطالعات زمین‌شناسی مهندسی، دریایی و پزشکی و بررسی‌های ژئوفیزیکی و ژئوشیمی و زمین شناسی زیست محیطی) مورد تاکید قرار گرفته است.

   براساس این تفاهم نامه دو سازمان همکاری در زمینه اکتشاف و فرآوری مواد معدنی آهن، فسفات، ایجاد پروژه‌های مشترک در ساماندهی و ایجاد پایگاه داده‌های علوم زمین و مراکز ژئومتیکس و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک علوم زمین را به عنوان اهداف موردنظر در دستور کار دارند.

   راضیه لک رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در مراسم امضای تفاهم نامه گفت: این سازمان دارای ظرفیت بالای نیروی انسانی و تجهیزات در سطح منطقه است.

   وی گفت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران ارتباطات بین‌المللی گسترده ای با کشورهای توسعه‌یافته معدنی و زمین‌شناسی دارد و پروژه‌های بین‌المللی گسترده‌ای را در دستور کار دارد که بر همین اساس آمادگی توسعه مناسبات با سوریه نیز به بهترین نحو فراهم است.

   راضیه لک خاطرنشان کرد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران این امکان را دارد پروژه مطالعات گرد و غبار و ریزگرد را در قالب پروژه IGCP میان ایران، عراق و سوریه به طور مشترک و با حمایت یونسکو انجام دهد.

   همچنین سمیر الاسد رئیس سازمان زمین‌شناسی و منابع معدنی جمهوری عربی سوریه نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: امیدواریم مناسبات علمی و تحقیقاتی ایران و سوریه همانند همکاری‌های سیاسی و تاریخی توسعه یابد.

   شایان ذکر است، سمیر الاسد رئیس سازمان زمین‌شناسی و منابع معدنی جمهوری عربی سوریه و همراهان وی پیش از این از مرکز پژوهش‎های کاربردی علوم‌زمین واقع در کرج بازدید کردند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: