• رییس سازمان صنعت استان فارس مطرح کرد:

   اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف

   اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس اعلام کرد: در راستای حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف استان و به منظور ارتقاء کمی و کیفی تولید،تسهیلات بانکی در قالب مشاغل خانگی و تسهیلات روستایی اعطاء می گردد.

   به گزارش شاتا ،علی همتی با اشاره به اینکه فرش دستباف همواره در صادرات غیرنفتی کشور رقم قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد، گفت: بررسی روند تولید فرش دستباف بیانگر این واقعیت است که این کالای با ارزش با اتکای کامل به منابع داخلی- امکانات و خلاقیت تولید کنندگان داخلی و کالای کاملاً ایرانی و بدون ارزبری، سهم قابل توجهی در ایجاد اشتغال و تحصیل درآمد کشور وتوسعه صادرات دارد.

   وی افزود: فرش و دست بافته های فارس دارای قدمت چند هزار ساله متعلق به ادوار ایران باستان و به ویژه دوره هخامنشی است و بیش از دو هزار نقش فرش طی چند هزار سال گذشته در فارس نسل به نسل بافته شده است .

   وی بیان داشت : هنر صنعت فرش قادر بوده تا با ایفای نقش مکمل برای بخش کشاورزی در مناطق روستایی، موجبات ایجاد و حفظ اشتغال در روستاها و مناطق عشایری و افزایش درآمد در روستا و عشایر را فراهم آورده و انگیزه باقی ماندن در روستاها را نیز افزایش داده و از مهاجرت بی رویه به شهر جلوگیری کند.

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس گفت : در راستای حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف استان و به منظور ارتقاء کمی و کیفی تولید،تسهیلات بانکی در قالب مشاغل خانگی و تسهیلات روستایی اعطاء می شود.

   به گفته ویدر همین راستا بافندگان تک باف که در منازل خود اقدام به تولید و بافت فرش دستباف می نمایند و تولیدکنندگان دارای پراونه تولید فرش دستباف متمرکز و غیرمتمرکز از جمله دریافت کنندگان تسهیلات مشاغل خانگی و اشتغال پایدار روستایی بوده اند.

   گفتنی است، سازمان صنعت معدن و تجارت استان تعداد 101 پرونده به مبلغ 220 میلیارد ریال تسهیلات در قالب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و تعداد 1200 متقاضی به مبلغ هر نفر 100 میلیون ریال در قالب مشاغل خانگی به تولیدکنندگان فرش دستباف تسهیلات اعطاء کرده است.

   وی در خصوص بیمه قالیبافان افزود: بیش از 27000 نفر تحت پوشش بیمه قالی بافی در استان فارس قراردارند که شهرستان شیراز با بیش از 7000 نفر دارای بیشترین تعداد بیمه شده در سطح استان است.

   همتی در خصوص صادرات فرش دستباف استان فارس به سایر کشورها در 6 ماهه نخست سالجاری گفت : بیشترین صادرات فرش دستباف استان فارس طی شش ماه نخست سالجاری به کشورهای چین، پاکستان، گرجستان، آذربایجان،آلمان،استرالیا،انگلستان،اندونزی،ایتالیا،ترکیه،یونان و... به ارزش بیش از 26 میلیون دلار و وزن 2866 تن بوده است که از جمله استانهای برتر در زمینه صادرات فرش دستباف قرار دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: