• بازرسی از 34 هزار واحد صنفی در قم

   بازرسی از 34 هزار واحد صنفی در قم

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قم از بازرسی 34 هزارو پانصد واحد صنفی و خدماتی طی هفت ماه امسال خبر داد و گفت: از این تعداد 3322 واحد صنفی متخلف شناسایی شدند.

   به گزارش شاتا، محمود سیجانی با اشاره به تغییرات نرخ ارز اظهارکرد: نوسانات قیمت ارز باعث افزایش قیمت بخشی از تولید شده که به طبع آن قیمت تمام شده کالا نیز بالا رفته است .

   سیجانی خاطر نشان کرد: شرایط روانی بازار و شایعه پراکنی از عوامل انکارناپذیر گرانی و افزایش قیمت ها است و این اتفاق قطعا در هر جامعه ای که دست خوش تغییرات اقتصادی شده است در بازار تاثیر منفی خواهد داشت.

   وی تصریح کرد: تمام تلاش همکاران صنعت، معدن و تجارت استان قم با همکاری دیگر دستگاههای اجرایی شامل سازمان جهاد کشاورزی ، فرمانداری ، اداره کل تعزیزات حکومتی و مجموعه اتاق اصناف برای کنترل مقوله گران فروشی در قم به کار گرفته شده است.

   وی با اشاره به وجود آرامش نسبی بازار نسبت به سه ماهه اول سال گفت: اخفاء وامتناع از عرضه و وجود واسطه ها در بازار هنوز بصورت صد در صد از بین نرفته است و تلاش برای کنترل گرانفروشی وتخلفات صنفی کماکان ادامه دارد.

   وی از بازرسی 34500 واحد صنفی در استان قم طی هفت ماه امسال خبر داد و خاطرنشان کرد : ازاین مقدار بازرسی تعداد 3322 واحد صنفی متخلف شناسایی شده و پرونده تخلف این واحد ها جهت رسیدگی و اعمال قانون به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: ارزش ریالی پرونده های ارجاع شده به تعزیرات حکومتی برای صدور حکم رقمی بالغ بر 6220 میلیارد ریال است.

   وی گفت: این آمار بیانگر اعمال نظارت مستمر بر بازار توسط این سازمان و نهاد های ذیربط می باشد و از شهروندان گرامی خواست هموراه سازمان را یاری کرده و موارد تخلفات صنفی گرانفروشی وکم فروشی واخفا وامتناع و... را از طریق شماره ۱۲۴ یا ۱۳۵ گزارش دهند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: