• رییس سازمان صنعت استان فارس اعلام کرد:

   ثبت نام مستمر سرمایه گذاران طرح‌های جدید در سامانه بهین یاب

    ثبت نام مستمر سرمایه گذاران طرح‌های جدید در سامانه بهین یاب

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس از ادامه ثبت ‌نام متقاضیان واحدهای تولیدی،صنعتی و اصناف تولیدی جهت استفاده از تسهیلات بانکی طرح رونق تولید سالجاری در سامانه بهین یاب خبر داد.

   به گزارش شاتا، علی همتی اظهار داشت: در ادامه روند رونق تولید و اجرای سیاست برنامه‌های اقتصاد مقاومتی صنعتگران و معدنکاران می‌توانند جهت دریافت تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت در سامانه بهین‌یاب (www.behinyab.ir) ثبت نام کنند.سامانه بهین یاب برای ثبت‌نام از متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی در بخش تولید، بر اساس ابلاغ طرح رونق تولید از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت و دستورالعمل مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط سال 97 بانک مرکزی بازگشایی شده است.

   به گفته وی یکی از مهمترین مزایای تسهیلات رونق تولید در سال 97 که در سال های گذشته وجود نداشته تخصیص تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی با اشتغال بالای 100 نفر و همچنین واحدهای داری مجوز خدمات فنی و مهندسی از این سازمان است.

   رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت فارس خطاب به مدیران واحدهای تولیدی،صنعتی ، معدنی و اصناف تولیدی و سرمایه گذاران طرح‌های جدید گفت: در سال جاری جهت هموارسازی مسیر تولید ملی و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی در راستای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی، هدایت نقدینگی جامعه به سمت بخش مولد و تامین مالی تولیدکنندگان داخلی در سایت بهین یاب ثبت نام صورت می پذیرد.

   همتی بیان داشت: در راستای حمایت از طرح رونق اقتصادی، تولید و اشتغال پایدار واحدهای تولیدی و طرح‌های صنعتی و معدنی فرصت مناسبی برای درج اطلاعات بروز واحدهای صنعتی است.

   وی با اشاره به درج اطلاعات ناقص برخی از واحدهای تولیدی و طرحهای صنعتی گفت: در سال گذشته با راه اندازی این سامانه متاسفانه تعدادی از ثبت نام کنندگان موفق به دریافت تسهیلات بدلیل درج اطلاعات ناقص نشده اند که این واحدهای صنعتی می توانند مجدداً با مراجعه به سامانه نسبت به درج اطلاعات صحیح اقدام نمایند.

   همتی تصریح کرد: بازخورد اصلی طرح رونق تولید، تثبیت وضعیت اشتغال، افزایش اشتغال و راه اندازی چرخه تولید در واحدهای تولیدی ، صنعتی ، معدنی وتجاری ثبت نام کننده در سامانه بهین یاب خواهد بود .

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس افزود: در طرح ثبت نام های جدید سالجاری تأمین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی، تامین تسهیلات مورد نیاز طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی حداقل 60 درصد، تأمین مالی طرح‌های بازسازی و نوسازی،تامین مالی اصناف تولیدی و واحدهای بزرگ استان در اولویت شبکه بانکی قرار گرفته که پیش‌بینی شده است با تخصیص سیصد هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال جاری تحقق یابد.

   همتی اضافه کرد: در سال گذشته 215 واحد تولیدی و طرح صنعتی و معدنی استان موفق به دریافت 300 میلیارد ریال تسهیلات از بانکهای عامل از طریق فرآیند اینترنتی تسهیلات رونق تولید شده اند که امید است امسال با ابلاغ دستورالعمل جدید خصوصاً تزریق نقدینگی به واحدهای بزرگ استان این مبلغ افزایش یابد.

   همتی یادآور شد: از همه متقاضیان اخذ تسهیلات بانکی رونق تولید تقاضا می‌شود تا نسبت به ثبت‌نام در سامانه www.behinyab.ir بخش تأمین منابع مالی نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند و با مراجعه به معاونت امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به منظور تکمیل مدارک ملزومی، اقدام لازم را معمول نمایند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: