• رشد سرمایه‌گذاری صنعتی در استان مرکزی

    رشد سرمایه‌گذاری صنعتی در استان مرکزی

   در 7 ماهه سال جاری 167 فقره پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه‌گذاری بالغ بر 9952 میلیارد ریال توسط سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان صادر شده است.

   به گزارش شاتا، حاجی پور ضمن اعلام این خبر افزود: با راه اندازی این واحدهای تولیدی برای 2307نفر شغل جدید ایجاد شده است.

   وی افزود : از سال گذشته تسریع در راه اندازی تمامی طرحهای صنعتی در حال اجراء به خصوص طرحهای بزرگ و بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار این سازمان قرار گرفت که همزمان با اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت ، معدن و تجارت و همچنین حمایت مسئولین ارشد استان و بانکها در 7ماهه سال جاری شاهد پیشرفت 18 و 48 درصدی تعداد و میزان سرمایه گذاری پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه در سال 96 هستیم .

   رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به صدور 430 فقره جواز تاسیس از ابتدای سال 97 افزود : پیش بینی سرمایه گذاری این طرحها بالغ بر 35000 میلیارد ریال است که با بهره برداری از آنان زمینه اشتغال بیش از 11600 نفر فراهم خواهد شد .

   حاجی پور اذعان داشت: در حال حاضر تعداد 413 فقره جواز تاسیس با پیشرفت بالای 70 درصد در استان وجود دارد که قطعا با راه اندازی این طرحها در سال جاری شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش حوزه تولید خواهیم بود .

   بر اساس آخرین ارزیابی های انجام شده استان مرکزی رتبه 4 توسعه یافتگی صنعتی کشور را داراست . صنایع فلزی ، کانی غیرفلزی ، شیمیائی ، غذایی ، نساجی ، سلولزی ، برق و الکترونیک و بازیافت جزء صنعت قالب استان است و تولیدات شاخص استان مرکزی در زمینه محصولات پتروشیمی ، ماشین آلات و تجهیزات کارخانه ای و نیروگاهی ، ماشین آلات سنگین ، انواع واگن و لوکوموتیو ، شیشه ، آلومنیویم و انواع عایق های رطوبتی است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: