• جذب سرمایه‌گذار خارجی برای 3 طرح صنعتی در هرمزگان

   جذب سرمایه‌گذار خارجی برای 3 طرح صنعتی در هرمزگان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از افزایش 49 درصدی میزان صدور جواز تأسیس خبر داد و گفت: طی هفت ماه نخست سال جاری تعداد 283 فقره جواز تأسیس با سرمایه‌گذاری بیش 417 هزارو 24 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای ده هزار و 490 نفر در این استان صادرشده است.

   به گزارش شاتا، خلیل قاسمی با اشاره به افزایش313 درصدی میزان صدور جواز تأسیس ، افزود: در مدت مشابه سال گذشته نیز 190 فقره جواز با سرمایه‌گذاری یکصد هزار و 900 میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال شش هزار و 509 نفر صادر شده بود.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: میزان سرمایه‌گذاری بخش صنعت این استان بر اساس پروانه‌های بهره‌برداری صادرشده، در هفت ماه نخست امسال193 هزار و 212 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از دوهزار درصدی داشته است.
   وی در خصوص جذب سرمایه‌گذار خارجی در استان افزود: زمینه 3 طرح در استان با حجم سرمایه گذاری خارجی بیش از 820 میلیارد ریال و اشتغالزایی 127 نفر در استان هرمزگان فراهم شده است که می توان آن را از مهم‌ترین اقدامات ارزشمند این استان در حوزه صنعت دانست.
   قاسمی افزود: جلسات متعددی با متقاضیان سرمایه‌گذاری در زمینه‌های کنسانتره آهن و فروآلیاژها برگزارشده است.
   وی یادآور شد: واحدهای بزرگ صنعتی استان همچون شرکت فولاد هرمزگان جنوب، فولاد کاوه جنوب کیش مجوز طرح توسعه دریافت کرده‌اند که این نشان از پویایی صنعت استان دارد.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، با اشاره به طرح های نیمه تمام بالای 60 درصد در استان هرمزگان گفت: 90 فقره طرح نیمه تمام بالای 60 درصد با حجم سرمایه گذاری بیش از پنج هزار و 200 میلیارد ریال در زمینه های شیمیایی، فلزی فابریکی، کک و فراورده های حاصل از نفت، محصولات غذائی و آشامیدنی، محصولات کانی غیر فلزی، ماشین آلات و دستگاههای برقی در استان است که با بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال یک هزار و 569 نفر در استان هرمزگان فراهم خواهد شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: