• صادرات 1379 هزار تن کالا از استان یزد

   صادرات 1379 هزار تن کالا از استان یزد

   رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان یزد گفت: صادرات استان یزد در شش ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی 8 درصد و از نظر وزنی 31 درصد رشد داشته است.

   به گزارش شاتا، محمد رضا علمدار یزدی گفت: در مدت شش ماهه سالجاری 1379000تن کالا به ارزش 281 میلیون دلار از گمرک استان یزد صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی 8 درصد و از نظر وزنی 31 درصد رشد داشته است.

   وی با بیان اینکه کاشی وسرامیک با سهم ارزشی 46 درصد وسهم وزنی 88 درصد بالاترین ردیف کالای صارداتی استان را دارا است، افزود: در این مدت کاشی و سرامیک ،انواع محصولات و مقاطع فولادی ، انواع نایلون و کیسه فریز ،ظروف شیشه ای ،اکسید مولیبدن ،هیدرو کربن ،انواع نخ ،انواع لوله و پروفیل ، موکت ، پسته و مغز پسته جزو ده کالای عمده صادراتی از گمرک استان یزد است.

   وی ده کشور عمده مقصد صادراتی را به ترتیب عراق ،پاکستان ،افغانستان ، ترکیه، هلند،گرجستان ،کره جنوبی ،بلژیک ، اتریش ،آلمان ذکر کرد و گفت: کشور عراق با 46 درصد بیشترین سهم ارزشی وهمچنین 67 درصد وزن بیشترین سهم وزنی صاردات را به خود اختصاص داده است .

   علمدار یزدی خاطر نشان کرد: درهمین مدت مقدار 23000 تن کالا شامل انواع ماشین آلات ،قطعات و مواد اولیه تولید به ارزش 65 میلیون دلار به استان وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی 10در صد و از نظر وزنی 33 درصد افزایش یافته است و براین اساس تراز تجاری استان از نظر ارزشی 6+ و از نظر وزنی 31+ بوده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: