• با معدنکاران جلسه میگذارم و مشکلاتشان را حل می کنم/ باید در معدن سرمایه گذاری شود

   رییس جمهور منتخب در گفتگوی اختصاصی با «شاتا»:

   با معدنکاران جلسه میگذارم و مشکلاتشان را حل می کنم/ باید در معدن سرمایه گذاری شود

   با معدنکاران جلسه میگذارم و مشکلاتشان را حل می کنم/ باید در معدن سرمایه گذاری شود

   با معدنکاران جلسه میگذارم و مشکلاتشان را حل می کنم/ باید در معدن سرمایه گذاری شود

   به گزارش «شاتا»، حجت الااسلام و المسلمین دکتر «حسن روحانی» در ادامه با بیان اینکه معدن یکی از بخش‌های مهم اقتصاد است، تاکید کرد: در بخش معدن، غیر از 2درصد آنکه در اختیار دولت است مابقی آن متعلق به خود مردم است و این فرصت مناسبی برای توسعه این بخش در اختیار ما قرار می‌دهد.
   وی در پاسخ به این سوال که رییس دولت یازدهم، چه پیامی برای فعالان بخش معدن کشور دارد، گفت: من به معدنکاران خواهم گفت که می دانم مشکلاتی دارند و فعالیت‌ های سختی هم انجام می‌دهند.
   رییس جمهور منتخب ادامه داد: ازهمین رو، با تشکیل جلسات مختلف با نمایندگانی از خود معدنکاران و صاحب نظران بخش معدن به سوی حل مشکلات آنها خواهیم رفت.
   وی با بیان اینکه امروز مشکلات تولید با یک تدبیر مناسب قابل حل است، گفت: برخی مشکلات را می‌توان در کوتاه‌مدت حل کرد و برخی نیازمند برنامه بلندمدت است.
   به گفته وی، وظیفه اصلی دولت این است که محیط کسب و کار را آماده کند، اگر محیط کسب و کار بهبود پیدا کرد آن وقت زمانی است که تولید رونق پیدا می کند.
   «روحانی» با بیان اینکه یکی از بخش‌هایی که می تواند به بهبود اوضاع اقتصادی کشور کمک کند همین بخش معدن است، تاکید کرد: دولت می‌تواند با اجرای سیاست‌های درست، ارز آوری مناسبی از طریق بخش صنعت و معدن داشته باشد که جبران تحریم‌های نفتی را بکند.
   وی در پایان با اشاره به ظرفیت‌هایی که در بخش معدن کشور وجود دارد گفت: معادن بسیاری در کشور وجود دارد که می‌تواند با حمایت دولت فعالیت‌های چشمگیری در عرصه صادرات غیرنفتی داشته باشند و بسیاری از کمبودهای اقتصادی موجود را جبران کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: