• تجلیل از 13 واحد برگزیده صنعتی و معدنی استان کرمان

   تجلیل از 13 واحد برگزیده صنعتی و معدنی استان کرمان

   تجلیل از 13 واحد برگزیده صنعتی و معدنی استان کرمان

    به گزارش شاتا،‌ در این مراسم« محمد عابدی نژاد» رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان یکی از محورهای توسعه صنعت و معدن در استان را تولید فولاد و ایجاد صنایع پائین دستی آن عنوان کرد و افزود:‌ تا سال آینده چهار و نیم میلیون تن آهن اسفنجی در استان تولید می شود.
   وی اعلام کرد: در آینده ای نزدیک شاهد تولید 12 میلیون تن کنستانتره سنگ آهن و 160 هزار تن کنستانتره مس در استان خواهیم بود.
   عابدی نژاد از تحفیظ اختیارت دولت به استاندار در حوزه توسعه معادن و صنایع معدنی خبر داد و خاطر نشان کرد: با این اتقاق مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی استان با نگاه کارشناسی و دقیق کارشناسان استانی بررسی می شود و قطعا در جهت حل مشکل اتفاقات بهتر و سریعتری انجام می شود.
   همچنین دراین مراسم« علی اکبر مشرفی» رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نبود سرمایه در گردش را از اساسی ترین مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی استان عنوان کرد و افزود: مشکلات قانونی بانک ها اجازه نمی دهد تا تسهیلات اختصاص یافته به واحدها به سرانجام برسد.
   وی با بیان این که کاهش مالیات توقع بسیاری از واحد های تولیدی است، پیشنهاد داد: کمیته ای متشکل از مسئولین و نمایندگان بخش خصوصی تشکیل شود تا ضمن بازدید مستقیم از واحدها در رفع مشکلات ریز آنها تصمیم گیری شود.
   «محسن جلالپور» رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان و نائب رئیس اتاق ایران نیز با اشاره به اینکه بیشترین صدمه ای که در بحث تحریم به کشور زده شد در استان کرمان بود، گفت:‌استان کرمان، استانی صادرات محور است و به همین دلیل در بحث تحریم بیشترین آسیب نصیب کرمانی ها شد.
   وی البته خطاب به صنعتگران و معدن کاران، گفت: نگاه  به منافع ملی و گذر از منافع شخصی است که انسان را ماندگار و جاودانه می کند و کرمانی ها از همه توان و ظرفیت مالی و معنوی خود در سرمایه گذاری بخش صنعت و معدن استفاده می کنند.
   در ادامه « پورابراهیمی» نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان مطالبی پیرامون جنگ اقتصادی، گفت: باید به نحوی عمل کنیم که فعالیت های اقتصادی را با ظرفیت های ممکن همسو کنیم.
   وی بیان داشت: باید راه های مقابله با هر اتفاق از سوی دشمن در بحث جنگ اقتصادی پیش بینی شود.
   پورابراهیمی با اظهار به اینکه عدم تناسب سازی قوانین و مقررات کشور برای اداره کشور در جنگ اقتصادی وجود دارد، افزود: کشور به شدت نیازمند اصلاح قوانین و مقررات در ارتباط با فعالیت های اقتصادی است.
   در این همایش استاندار کرمان نیز از عدم همکاری به موقع بانک ها در ارائه سرمایه در گردش و تسهیلات به واحدهای صنعتی و معدنی استان خبر داد و تصریح کرد: یکی از عوامل کندی روند توسعه فعالیت های صنعتی و معدنی در استان عدم همکاری به موقع بانک ها است.
   وی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با مصوبات کارگروه توسعه معادن و صنایع معدنی ، بیان داشت: در این جلسه به شدت پی گیریم تا مجوز بهره برداری کسانی که محدوده های معدنی را اختیار کردند اما هیچ اقدامی روی زمین آن صورت نگرفته باطل شود.
   «نجار» تصریح کرد: در چند ماه گذشته بسیاری از این مجوزها باطل شده تا به سرمایه گذاران واجد شرائط تحویل شود.
   وی در خاتمه از تبادل مالی واحدهای صنعتی و معدنی استان در بانک های مرکز کشور به شدت انتقاد کرد و گفت: صنعتگران استان کرمان باید حساب های مالی خودشان را در داخل کرمان ایجاد کنند تا ضمن ایجاد گردش مالی امکاناتی برای ارائه خدمات بهتر در حوزه صنعت و معدن استان انجام شود.
   گفتنی است: در پایان از هشت واحد برگزیده صنعتی شرکت های روغن نباتی گلناز، آوند پلاست، صنایع گلدیران، ولتا کابل کرمان، مجتمع صنایع لاستیک بارز کرمان، پلور سبز، روغن موتور پردیس و شرکت شیر پگاه کرمان و سه واحد برگزیده معدنی استان کرمان شرکت های معدنی و سدسازی آریا جنوب ایرانیان، تعاونی ستاره سیرجان و شرکت ذوب آهن جنوب شرق ایرانیان و دو طرح برگزیده استان از شرکت های بابک مس ایرانیان و پرتو پژوهش آینده با اهداء تندیس و لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: