• قبادیان:افزایش 102درصدی شرکت‌های تاییدشده دانش‌بنیان صنعتی

   قبادیان:افزایش 102درصدی شرکت‌های تاییدشده دانش‌بنیان صنعتی

   قبادیان:افزایش 102درصدی شرکت‌های تاییدشده دانش‌بنیان صنعتی

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت از افزایش 102 درصدی شرکت‌های تاییدشده دانش‌بنیان صنعتی خبر داد و گفت: تعداد این شرکت‌ها در نیمه نخست سال جاری نسبت به همین آمار در سال گذشته از 143عدد به 289شرکت افزایش یافته است.

   به گزارش شاتا، برات قبادیان در ادامه با اشاره به رشد پروانه‌های صادرشده بهره‌برداری تولید نرم‌افزار افزود: در راستای گسترش و حمایت از صنایع مبتنی به فناوری، پروانه‌های بهره‌برداری تولید نرم‌افزار نیز در نیمه نخست امسال نسبت به همین آمار در سال گذشته 300 درصد افزایش یافته‌است.

   به گفته وی، پروانه‌های صادر شده این حوزه در6ماهه ابتدایی سال به 24عدد رسیده و این در حالی است که همین آمار در سال گذشته 6عدد بوده‌است.

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت از افزایش شاغلان این حوزه نیز خبرداد و گفت: در ادامه این روند افزایشی تعداد شاغلان پروانه بهره برداری تولید نرم افزار معتبر ‌ نیز بیش از 14 درصد افزایش‌یافته اند.

   قبادیان در همین مورد اظهار کرد: تا انتهای شهریور سال گذشته 7هزار و 612 نفر در این بخش مشغول به کار بوده‌اند که این رقم در مدت مشابه سال جاری به 8هزار و 684نفر رسیده‌است.

   به گفته او، علاوه بر این تعداد کل شاغلین در واحدهای تحقیق و توسعه پروانه بهره برداری معتبر نرم افزاری (فعال) نیز در سال 97 به یک هزار و 287 نفر رسیده که نسبت به سال گذشته بیش از 19 درصد افزایش داشته‌است.

   قبادیان همچنین با اشاره به رشد تعداد پروانه‌های صادرشده در بخش تحقیق و توسعه و صنایع پیشرفته اضافه کرد: تعداد پروانه‌های صادر شده این بخش در نیمه نخست سال جاری نسبت به همین آمار در سال گذشته بیش از 22 درصد افزایش یافته است. در واقع بنابر آمار اعلام شده تعداد این پروانه‌ها در سال گذشته 57عدد بوده که در 6ماهه نخست سال جاری به 70 پروانه رسیده‌است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: