• حضور پررنگ سرمایه گذاران خارجی در شهرک صنعتی تبریز

   حضور پررنگ سرمایه گذاران خارجی در شهرک صنعتی تبریز

   حضور پررنگ سرمایه گذاران خارجی در شهرک صنعتی تبریز


   به گزارش شاتا؛«محمدعلی عسگری» در جمع خبرنگاران داخلی وخارجی که برای بازدید از واحدهای صنعتی به تبریز سفر کرده بودند، با اشاره به  اشتغال ۱۵ هزار نفری در شهرک صنعتی شهید سلیمی تصریح کرد: در سال گذشته حدود ۹۵ هکتار واگذاری زمین به متقاضیان سرمایه‌گذاری در این شهرک صورت گرفت که نشان از بی‌تاثیر بودن تحریم‌ها دارد .
   وی همچنین اظهار کرد: در سال گذشته در این شهرک صنعتی ۴۰ هکتار زمین و ۵۵ قرارداد فسخ شده است زیرا برخی از طرح‌های سرمایه‌گذاری به دلیل توجیه پذیر نبودن به بهره‌برداری نرسیدند . بر این اساس در حال حاضر ۵۲۰ واحد فعال و ۹۰۰ قرارداد واگذاری زمین در این شهرک‌ها وجود دارد که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
   مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان شرقی در ادامه از پرداخت ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل کمک‌های فنی و اعتباری و ۴۰ میلیارد ریال برای نوسازی و بازسازی به واحدهای مستقر در این شهرک در سال گذشته خبر داد.
   وی با تاکید بر این که در حال حاضر و در راستای سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان ثبت درخواست دریافت تسهیلات با هدف تامین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی در سایت بهین یاب وجود دارد، گفت:در حال حاضر بسیاری از واحدهای صادرات محور مستقر در شهرک‌های صنعتی با ظرفیت بالا مشغول فعالیت هستند و تنها مشکل برخی از آنها عدم تامین سرمایه در گردش است زیرا با افزایش هزینه‌های تولید نیاز به نقدینگی بیشتر احساس می‌شود.
   عسگری ادامه داد: در کل استان و شهرک‌های صنعتی ۴۱ هزار نفر مشغول به کار هستند، تصریح کرد: از سه هزار و ۴۰۰ قرارداد منعقده هزار و ۷۰۰ واحد به بهره‌برداری رسیده که در همین راستا نظر داریم صنوفی نظیر چاپخانه‌داران و فعالان صنعت کیف و کفش را در این شهرک مستقر کنیم.
   وی با بیان این که این شهرک بزرگترین شهرک صنعتی شمال غرب کشور است، یادآور شد: ۵۲۰ واحد صنعتی فعال در این شهرک با حضور نمایندگان گمرک جهت تسهیل صادرات واحدهای تولیدی مستقر در شهرک نشان از موفقیت این شهرک در امر صادرات دارد.
   عسگری همچنین افزود: در این راستا در سه ماه امسال ۱۸ هزار تن معادل ۴۰ میلیون دلار صادرات از این شهرک انجام شد این در حالی است که در سال 91 میزان صادرات این شهرک معادل ۱۰۰ میلیون دلار بوده است.   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: