• بازدید خبرنگاران داخلی و خارجی از دو واحد صنعتی در تبریز

   بازدید خبرنگاران داخلی و خارجی از دو واحد صنعتی در تبریز

   بازدید خبرنگاران داخلی و خارجی از دو واحد صنعتی در تبریز


   به گزارش «شاتا»، در این تور صنعتی، خط تولید کارخانه فولاد مهر سهند ، تولید کننده فولاد و پروفیل با ظرفیت اسمی سالانه 200 هزار تن با میزان سرمایه گذاری 30میلیارد تومان و اشتغال زایی 320 نفر در مساحتی بالغ بر 37 هزار مترمربع در 35 کیلومتری جاده تبریز (آذرشهر) مورد بازدید قرار گرفت.
   مدیرعامل شرکت فولاد مهر سهند افزود: این کارخانه با تولید بین 500 تا۶۰۰ تن فولاد به صورت  روزانه، علاوه بر پاسخگویی بازار داخل، صادرات را در اولویت کاری خود قرار داده است به طوری که این کارخانه سالانه حدود 10 هزار تن فولاد صادر می‌کند.
   «مسعود محجل‌ امامی» با بیان اینکه این کارخانه بزرگترین تولیدکننده فولاد در شمال غرب به شمار می رود افزود:عمده دستگاه‌های این شرکت از کشورهای ایتالیا و ترکیه هستند که با تلاش متخصصین تا 2 ماهه آینده تمام دستگاه‌های کارخانه بومی سازی خواهند شد.
   وی همچنین تصریح کرد: در حال حاضر این کارخانه 107 نوع محصول فولادی را تولید می‌کند که این محصولات در صنایع ساختمانی، ماشین سازی، پل‌های عابرپیاده و شهربازی استفاده می‌گردند.
    محجل امامی در ادامه هدف اصلی از راه اندازی این کارخانه را سرمایه گذاری در صنعت فولاد به عنوان صنعت مادر و کمک به توسعه و شکوفایی منطقه و حضور در  بازارها ی داخلی و خارجی ذکر کرد و گفت: 99درصد محصولات این شرکت در بازارهای داخلی کشور عرضه  می شود.
    وی همچنین  اظهار کرد: بخش زیادی ازمواد اولیه تولید لوله و پروفیل از خارج از کشور به ویژه از کشورهای اوکراین ، قزاقستان و روسیه تامین می شود و تنها 15 درصد از کل مواد اولیه این واحد صنعتی از داخل تامین می شود.
   همچنین در این بازدید از کارخانه اصل مهر، تولید کننده چیلر های جذبی نیز بازید به عمل آمد.
    چیلر های جذبی شرکت مهراصل تحت لیسانس شرکت کاوازاکی(KTE) ژاپن تولید می شوند. چیلرهای جذبی از انرژی حرارتی به عنوان منبع اصلی برای ایجاد سرمایش استفاده می کنند.
   این کارخانه با هدف ارائه محصولات جدید با تکنولوژی روز در زمینه‌های تهویه مطبوع و تبرید صنعتی ثبت و افتتاح شده است و در حال حاضر از نظر ظرفیت، وسعت کارخانجات، تنوع و پیشرفتگی ماشین‌آلات و در اختیار داشتن نیروی متخصص، یکی از بزرگترین شرکتهای  فعال در زمینه تهویه و تبرید محسوب می شود.


     


   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: