• سیمان در صدر بازرسی های مصالح ساختمانی/ 7هزار واحد لوازم خانگی بازرسی شد

   سخنگوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد:

   سیمان در صدر بازرسی های مصالح ساختمانی/ 7هزار واحد لوازم خانگی بازرسی شد

    سیمان در صدر بازرسی های مصالح ساختمانی/ 7هزار واحد لوازم خانگی بازرسی شد

   سخنگوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به بازرسی از 45هزار واحد صنفی و تولیدی مصالح ساختمانی از معرفی بیش از 700 واحد متخلف انواع مصالح ساختمانی به سازمان تعزیرات خبر داد.

   به گزارش شاتا، غلامرضا کاوه در همین مورد توضیح داد: این اقدام در پی اجرای طرح نظارتی و بررسی دقیق عملکرد واحدهای تولید و توزیع ‌کننده انواع مصالح ساختمانی‌، با هماهنگی بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اصناف در سراسر کشور انجام شد.

   کاوه در همین مورد افزود: در اجرای طرح نظارت و کنترل بازار مصالح ساختمانی و جلوگیری از افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها که از ابتدای فروردین تا شهریور ماه سال جاری، صورت گرفته 45 هزار و 627 مود بازرسی از واحدهای تولیدی و توزیعی مصالح ساختمانی به‌عمل آمده است.

   وی در ادامه اظهارکرد:‌ در این بازرسی‌‌ها محصول سیمان با 14 هزار و 116 مورد در صدر، بازرسی ها قرار دارد.

   به گفته کاوه علاوه بر سیمان آهن‌آلات، آجر، شن و ماسه و سایر مصالح ساختمانی نیز مورد بازرسی قرار گرفته‌اند.

   سخنگوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ضمن بیان این نکته با اشاره به آمار بازرسی سایر مصالح ساختمانی توضیح داد: در این بازرسی‌ها پس از سیمان آهن آلات با 13هزار و 743مورد، سایر مصالح با 12هزار و 999مورد و در نهایت شن و ماسه با 4هزار و 769 مورد در رده‌های بعدی از نظر تعداد بازرسی قرار دارند.

   این مقام مسئول در ادامه از معرفی 700 پرونده واحدهای تولیدی و توزیعی به سازمان تعزیرات خبرداد و تصریح کرد: این پرونده‌ها به اتهام گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، نداشتن پروانه کسب و نهایتا عرضه خارج از شبکه به ارزش ریالی نزدیک به 12 میلیارد ریال تشکیل و معرفی شده‌اند.

   بازرسی از 7هزار و 713 واحد لوازم خانگی

   مدیر کل حوزه ریاست سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در ادامه با اشاره به عملکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها در نظارت بر بازار لوازم خانگی مانند یخچال، فریزر، ماشین‌ لباسشویی، تلویزیون مذکور اضافه کرد: تعداد کل واحدهای بازرسی شده حدود 7هزار و 713 مورد بوده و پرونده‌های تشکیل شده 3هزار و 375 مورد بوده‌است. علاوه بر این ارزش ریالی پرونده‌های تخلف مربوط به لوازم خانگی به طور کلی بیش از 16 میلیارد ریال برآورد شده‌است .

   کاوه در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی در زمینه گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، نداشتن پروانه کسب، احتکار و نهایتا عرضه خارج از شبکه، مراتب را از طریق مراجعه حضوری به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و یا تماس تلفنی با سامانه 1244 به اطلاع این سازمان برسانند تا در اسرع وقت مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: