• در نشست مشترک با مدیران شرکتهای پخش استان آذربایجان شرقی مطرح شد:

   تعادل در قیمت روغن خوراکی با عرضه مستمردر بازار

   تعادل در قیمت روغن خوراکی با عرضه مستمردر بازار

   رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: عرضه و تقاضا در انواع روغن خوراکی به تعادل رسیده و با توزیع مستمر ، منظم و متناسب این محصول در بین واحدهای صنفی خرده و عمده فروشی مشکلی از بابت تامین این کالا در استان وجود ندارد .

   به گزارش شاتا، حسین نجاتی در جلسه مشترک خود با مدیران 12 شرکت پخش استان آذربایجان شرقی افزود : طبق بررسی های بعمل آمده در طول 2 ماه گذشته بیش از نیاز مصرف استان ، انواع روغن خوراکی در اندازه های مختلف توزیع شده است .

   وی در ادامه با اشاره به نکات مثبت و منفی توزیع در هفته های گذشته اظهار داشت: یکی از نکات قابل توجه این موضوع توان تولید و توزیع این کالای اساسی است که بارها به آن اشاره شده بود ؛ اما در نقطه مقابل پیش بینی می کنیم با توجه به اشباع بازار و خریدهای خارج از عرف ، در طول ماههای پیش رو شاهد توقف عرضه و تقاضا در این بخش باشیم .

   وی با اشاره به مشکلات پیش پای واحدهای تولیدی روغن خوراکی نیز گفت : این قیبل واحدها می توانند نیاز خود در حوزه مواد پتروشیمی را از طریق سامانه بهین یاب و مستقیما از بورس خریداری کنند .

   نجاتی ادامه داد: حمایت یارانه‌ای دولت در چرخه تولید روغن خوراکی واضح و روشن است و واحدهای تولیدی باید با توجه به این موضوع روند عادی تولید را در نظر داشته باشند .

   در ادامه "غلامعلی راستی" معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان نیز از تامین لاستیک خودرو مورد نیاز شرکتهای پخش خبر داد .

   همچنین هر یک از مدیران شرکتهای پخش استان به ارائه دیدگاهها و نقطه نظرات خود از قبیل مشکلات حمل و نقل ، ارزش افزوده ، پائین بودن سود قانونی فروش ، افزایش قیمت تمام شده محصول و کمبود مواد اولیه پرداختند .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: