• ثبت 10هزار واحد در سامانه‌جامع‌انبارهای اردبیل

    ثبت 10هزار واحد در سامانه‌جامع‌انبارهای اردبیل

   دومین جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه در محل سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان اردبیل با محوریت تبین
   فرایند ثبت انبارها سامانه جامع و مراکز نگهداری و انبارکالا تشکیل شد.

   به گزارش شاتا ،پناهی معاون امور بازرگانی وتوسعه تجارت سازمان صمت استان اردبیل ضمن ارائه گزارشی از سامانه جامع مراکز نگهداری و انبار کالا گفت: تاکنون فعالیت های خوبی در خصوص اطلاع رسانی و شناساندن این سامانه برا ی اصناف صورت گرفته است.

   وی بیان داشت: 25 هزار واحد صنفی دارای انبار کالا در استان اردبیل فعالیت می کنند که از این تعداد تاکنون 10160 واحد مراحل ثبت نام انبار خودرا در سامانه انجام داده اند و ورود و خروج کالا از این انبار ها بصورت مستمر رصد می شود.

   معاون امور بازرگانی وتوسعه تجارت سازمان گفت: طرح راه اندازی سامانه جامع مراکز نگهداری و انبار کالا یک طرح ملی و فرابخشی است و درخواست ما از همگان از جمله اتاق اصناف و دستگاههای اجرایی مرتبط ،شناسایی این سامانه مهم می باشد تا این مساله با شفافیت کامل در مسیر صحیح تعریف شده به سرانجام برسد.

   وی در ادامه با اشاره به اینکه 25 قلم کالای اساسی براساس ابلاغیه وزارت صنعت ، معدن وتجارت شامل قانون احتکار کالا می شود از دستگاههای مجری خواست تا در همین چارچوب حرکت کرده و از ایجاد فضای نامیدی مبنی بر کمبود برخی کالاها خودداری کنند.

   پناهی باشاره به اینکه در طول یک ماه گذشته 50 مورد گزارش مردمی در مورد احتکار ، عدم اعلام موجودی کالا واخفاء و امتناع از عرضه در سطح استان اردبیل گزراش شده است که مهمترین گزارشات مردمی را لوازم خانگی ، مواد غذایی ، روغن موتور ، پودر رختشویی ، حبوبات ، پکیج ، رادیاتور ، لاستیک خودرو ، لوازم بهداشتی ، و ... می باشد به احتکار کنندگان احتمالی اینگونه کالاها هشدار داد در صورت گزارش از جانب مردم براساس قوانین ومقررات مربوطه با افراد متخلف برخورد خواهد شد.

   وی در پایان از عموم هموطنان عزیز خواست ، از خرید اقلام مازاد بر نیازشان خودداری کرده و هیچگونه دغدغه ای در خصوص تامین کالاهای ضروری نداشته باشند ، چرا که کالاهای ضروری و مورد نیاز مردم به حد وفور در سطح کشور تولید و در استان اردبیل نیز این اقلام تهیه و ذخیره سازی شده است تا در مواقع لزوم به بازار تزریق خواهد شد .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: