• رشد 84 درصدی صادرات سیستان و بلوچستان

   رشد 84 درصدی صادرات سیستان و بلوچستان

   صادرات کالا از استان سیستان و بلوچستان طی 6 ماهه امسال به ارزش بیش از 309 میلیون دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ، رشد 84درصدی داشته است .

   به گزارش شاتا، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان اعلام داشت : کل صادرات از گمرکات و بازارچه های مرزی استان طی 6 ماهه ابتدایی سالجاری به وزن 780 هزار و 45 تن با ارزش 309 میلیون و 582 هزار و 673 دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ازلحاظ ارزش 84 و نیم درصد افزایش داشته است .

   نادر میرشکار ادامه داد: میزان صادارت در 6 ماهه امسال از گمرکات استان به ارزش 87 میلیون و 365 هزار و 699 دلار و از بازارچه های مرزی استان نیز به ارزش 222 میلیون و 216 هزار 974 دلار می باشد که سهم صادرات از گمرکات استان 28 درصد و سهم صادرات از بازارچه های مرزی استان 72 درصد بوده است.

   میرشکار بیان کرد: آمارها حاکی از این است که بازارچه های مرزی استان عملکرد صادراتی قابل توجهی را به خود اختصاص دادهاند و از دلایل عمده افزایش صادرات می توان به دسترسی آسان به بازارهای کشورهای همسایه ، سهولت فرایند انجام صادرات و نیز بوروکراسی اداری کمتر در بازارچه ها اشاره کرد.

   وی در ادامه خاطرنشان کرد: براساس برنامه هدفگذاری شده سال 97 ، با توجه به برنامه های عملیاتی سازمان ، میزان صادرات غیرنفتی استان به ارزش 664 میلیون دلار تعیین که با توجه به اقدامات اجرایی صورت گرفته در 6 ماهه امسال ، صادرات استان به ارزش نزدیک به 310 میلیون دلار انجام شده است که بر همین اساس می توان عنوان کرد در این مدت حدود 47 درصد از کل برنامه تحقق یافته و 53 درصد آن باقی مانده است .

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در پایان گفت: عمده کالاهای صادراتی طی این مدت مصالح ساختمانی ( سیمان ) ، خرما ، میوه ف گوجه ، نخودخام ، گاز و صیفی جات می باشد که به کشور های افغانستان ، پاکستان ، ترکیه ، کویت ، امارات و سایر کشورها صادر شده است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: