• قبله: زیر ساخت های ایجاد بازرسی هوشمند از انبارها فراهم شد/شفاف سازی کل زنجیره تامین و توزیع کالا

   قبله: زیر ساخت های ایجاد بازرسی هوشمند از انبارها فراهم شد/شفاف سازی کل زنجیره تامین و توزیع کالا

   قبله: زیر ساخت های ایجاد بازرسی هوشمند از انبارها فراهم شد/شفاف سازی کل زنجیره تامین و توزیع کالا

   مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: بستر زیر ساختی رصد و جریان گردش کالا به صورت الکترونیکی و هوشمند در سامانه جامع انبارها فراهم شد.

   به گزارش شاتا؛ در جلسه فنی و توجیهی که به همین منظور در محل دفتر امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن وتجارت با حضور همکاران و کارشناسان سازمان صمت استانها برگزار شد ، بر ضرورت شفاف سازی کل زنجیره تامین و توزیع کالا تاکید شد.
   محمد قبله دراین نشست تصریح کرد: براساس تکالیف قانونی منبعث از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ؛ وزارت صنعت، معدن وتجارت موظف است علاوه بر شناسایی انبارها ؛ امکاناتی را فراهم نماید تا انبارهای کشور موجودی خود را در سامانه مذکور درج نمایند.
   وی گفت: رویکرد این جلسه تبیین فرآیند برقراری ارتباط وب سرویس فی مابین سامانه های انبار داری اختصاص فعالین تجاری با سامانه جامع انبارها بود.
   مدیر کل دفتر امور خدمات بازرگانی یادآور شد: در جلسه فنی و توجیهی یاد شده به امکان دسترسی به گزارش موجودی کالاهای اساسی انبار در سامانه برای همه استانها تاکید ومقرر شد کارشناسان استانی براساس اطلاعات درج شده در سامانه انبار اقدام به بازرسی از مراکز نگهداری کالا نمایند.
   وی گفت: در ادامه این نشست علاوه بر توضیح مستندات وب سرویس سامانه و نحوه چگونگی و کاهش زمان ثبت و انجام اطلاع رسانی به صاحبان مراکزتولیدی، صنعتی و انبارهای بزرگ به سئوالات مطروحه نمایندگان استانی پاسخ داده شد.

   لازم به ذکر است، دفتر امور خدمات بازرگانی به منظور تبیین اهداف فوق و ایجاد زمینه های لازم در سراسر کشور نشست مشترکی با نمایندگی از استانها برگزارشد.
   در طرح مذکور از ابتدای شهریور ماه سالجاری در سراسر کشور اجرا شده و براساس آن کلیه انبارها موظف شدند موجودی خود را در سامانه انبار ثبت نمایند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: