• بمنظور تحکیم روابط تجاری؛

   هیاتی از مدیران بخش خصوصی‌ و دولتی بوشهر عازم قطر شدند

   هیاتی از مدیران بخش خصوصی‌ و دولتی بوشهر عازم قطر شدند

   در راستای تحکیم روابط تجاری ورایزنی با طرفهای قطری به منظور تسهیل و برطرف نمودن موانع و مشکلات فراروی تجارت با کشور قطر هیاتی متشکل از مدیران بخش دولتی و فعالان بخش خصوصی به دعوت وزارت شهرداری و محیط زیست کشور قطر به سرپرستی استاندار بوشهر عازم کشور قطر شدند.

   رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر ضمن همراهی با این هیات گفت: از مهمترین برنامه های هیات مذکور رایزنی با طرف های قطری به منظور افزایش صادرات غیر نفتی استان و تلاش برای تسهیل و برطرف نمودن موانع موجود در فرآیند صادرات به کشور مذکور است .

   سید حسین حسینی محمدی افزود: تحولات اخیر درخصوص قطع روابط سیاسی و اعمال تحریم های اقتصادی توسط تعدادی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس علیه کشور قطر فرصت مناسبی جهت احیاء و توسعه روابط سیاسی ، اقتصادی و تجاری با آن کشور را فراهم آورده است.

   وی با اشاره به دارا بودن کمترین فاصله دریایی بنادراستان بوشهر با کشور قطردر زمینه صادرات تصریح کرد: طی شش ماهه نخست سال 1397 بیش از 36 هزار تن کالا به ارزشی بالغ بر 57 میلیون دلار از گمرکات استان کشور قطر صادر شده است.

   وی در ادامه عنوان کرد: استان بوشهر پتانسیل های صادراتی قابل توجه در حوزه شیلات ، نخیلات و صفی جات ؛ همچنین تولیدات معدنی نظیر سیمان ، کلینکر ، گچ و سایر محصولات ، جهت صادرات به کشور قطر داراست که امکان توسعه صادرات غیر نفتی را برای استان فراهم نموده است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: