• هشدار رئیس سازمان محیط زیست درباره استفاده بی رویه ازآب و انرژی

   هشدار رئیس سازمان محیط زیست درباره استفاده بی رویه ازآب و انرژی

   هشدار رئیس سازمان محیط زیست درباره استفاده بی رویه ازآب و انرژی

   رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با تاکید بر لزوم اتخاذ تصمیات‌اساسی درحوزه‌انرژی‌های‌تجدیدپذیرگفت:کلانشهرها بدلیل آلودگی هوا جایی برای تنفس ندارد. به همین دلیل رفتن به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر اجتناب‌ناپذیر است که برای اقدام در این زمینه به تحول و قوانین جدید نیاز داریم.

   به گزارش شاتا،‌ رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در سومین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران با اشاره به اهمیت انرژی‌های تجدیدپذیر در جهان امروز گفت: کره زمین تحمل مصرف انرژی اضافی را ندارد. کشور ما در حوزه محیط‌زیست در حالی که یک درصد از جمعیت جهان را دارد یک و هفت دهم درصد از انرژی جهان را مصرف می‌کند.

   عیسی کلانتری افزود: این در حالی است که 60 درصد از متوسط تولید ناخالص داخلی را داریم و بر مبنای تولید ناخالص در واقع 3 برابر انرژی جهان را مصرف می‌کنیم.

   وی همچنین تصریح کرد: در سال 1990 تولید کربن در ایران 283 میلیون تن بود. در سال 2012 به 730 میلیون تن رسید. تولید ناخالص داخلی 102 میلیارد دلار بود که به 258 میلیارد دلار رسید اما شدت رشد کربن بیشتر از تولید ناخالص داخلی بود. ما تنها کشوری هستیم که شدت استفاده از انرژی و تولید کربن بالا را داریم. در کنار مصرف بی‌رویه آب، مصرف انرژی هم بالا رفته که با این روند از محیط زیست چیزی نمی‌ماند.

   کلانتری با اشاره به اجلاس ریو عنوان کرد: اجلاس ریو مصوب کرده بود 40 درصد از آب‌های تجدیدپذیر را می‌توان استفاده کرد که سازمان ملل این 40 درصد را سقف نهایی استفاده اعلام کرد اما در کشور ما امسال بالای 110 درصد مصرف آب داشته‌ایم. ما بالاترین رقم فرسایش خاک در جهان را داریم. همچنین خشک شدن جنگل‌ها و نابودی آنها به خاطر کم‌آبی و کمبود بارش در حال وقوع است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: