• معاون پژوهش وزارت صمت مطرح کرد:برنامه ریزی برای ایجاد کسب و کار در حوزه انرژی های تجدید پذیر

   افتتاح سومین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر

   معاون پژوهش وزارت صمت مطرح کرد:برنامه ریزی برای ایجاد کسب و کار در حوزه انرژی های تجدید پذیر

   معاون پژوهش وزارت صمت مطرح کرد:برنامه ریزی برای ایجاد کسب و کار در حوزه انرژی های تجدید پذیر

   برات قبادیان در افتتاحیه سومین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: بدون داشتن انرژی های تجدیدپذیر بشر قادر به ادامه حیات نیست و بدون فناوری‌های حوزه تولید، زندگی بشر به حالت اولیه و قرون وسطی بازخواهد گشت و به همین علت در این زمینه در بخش تحقیق و توسعه این حوزه‌ها قدم های بزرگی برداشته‌شده است.

   به گزارش شاتا،‌ سومین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر روز سه شنبه در سالن همایش‌های بین‌الملل سازمان صداوسیما‌ی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

   در این کنفرانس که با هدف بررسی چالش ها و موانع پیش روی سرمایه گذاران در سال های گذشته و راه کارهای بهبود فضای سرمایه گذاری و توسعه این انرژی ها در کشور و با حمایت وزارت صنعت،‌معدن و تجارت برگزارشد،‌وزارت نیرو،‌سازمان محیط زیست،‌ ،آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر، سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و شهرداری تهران نیز حضور داشتند.

   گفتنی است که اردکانیان، وزیر نیرو در این کنفرانس اولویت‌دار بودن انرژی های تجدیدپذیر در کنار معادن زیرزمینی را به عنوان ثروت ملی تشریح و به نکاتی در مورد اصلاح سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در یکسان‌سازی اولویت معادن زیرزمینی و سیاست‌های جدید تعرفه گمرکی تجهیزات تجدیدپذیر اشاره کرد.

   در همین راستا، معاون پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاح این کنفرانس گفت: یکی از اهداف مهم برگزاری این کنفرانس، گرد هم آمدن محققان، فناوران، سرمایه گذاران و تمام افراد فعال و علاقه‌مند به این حوزه است.

   برات قبادیان در ادامه اهداف دیگر برگزاری این کنفرانس را تسهیل و روان‌سازی قوانین و مقررات، فراهم سازی زمینه‌های مختلف کسب و کار در این حوزه و دستیابی به اهداف و برنامه های اجرایی تولید برق تجدیدپذیر برشمرد و گفت: البته حوزه انرژی های تجدیدپذیر، تنها به برق محدود نمی شود و حرارت و سوخت تجدیدپذیر نیز شامل انرژی‌های تجدیدپذیر خواهد شد.

   معاون پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بیان اینکه در کشور در حوزه سوخت‌های حرارتی برنامه‌های اجرایی موفقی نداشته‌ایم گفت: این در حالی است که سوخت‌های پاک، سوخت آینده و یا سوخت سبز از اهمیت بسیاری برخوردار است وباید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.6458139419556 seconds.
memoryUsage : 42831Kb