• اختصاص 346 میلیون یورو تسهیلات ارزی به طرح های صنعتی ایلام

   اختصاص 346 میلیون یورو تسهیلات ارزی به طرح های صنعتی ایلام

   اختصاص 346 میلیون یورو تسهیلات ارزی به طرح های صنعتی ایلام

   به گزارش شاتا؛ «علی مهدوی » افزود:  مبلغ 346 میلیون یورو تسهیلات ارزی مورد نیاز 4 طرح بزرگ صنعتی و معدنی استان از محل صندوق توسعه ملی به تصویب رسید.
   وی تصریح کرد:  این طرح ها شامل شرکت زاگرس فولاد مهران تولید کننده ورق های فولادی، شرکت پتروشیمی ایلام تولید کننده پلی اتیلن و پلی پروپیلن و شرکت فولاد گستر آتنا تولید کننده مقاطع فلزی HSS می باشند.
   رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت در ادامه گفت: قبل از این از محل همین صندوق مبلغ 23 میلیون یورو تسهیلات برای طرح ماداکتو استیل کرد دره شهر تولید کننده تسمه داخل لاستیک خودرو به تصویب رسیده بود که این تسهیلات هم اکنون در حال پرداخت است.
   به گفته‌ وی،‌علاوه بر این  18 میلیون یورو دیگر نیز برای دو طرح فولاد زاگرس ایوان تولید کننده شمش فولادی به میزان 7.66 میلیون یورو و کوشاب غرب تولید کننده مالت و ماءالشعیر به میزان 10.5 میلیون یورو به تصویب رسیده بود که این شرکت ها هم در حال عقد قرارداد با بانک عامل هستند.
   مهدوی همچنین در ادامه افزود: در حال حاضر مدارک توجیهی فنی و اقتصادی دو طرح تولید آب معدنی و شمش فولادی نیز در کارگروه های تخصصی صندوق در حال بررسی است که در صورت تصویب اعتبار مورد نیاز این طرح ها، بخش صنعت ومعدن استان به میزان قابل توجه ای از تسهیلات صندوق توسعه ملی کشور بهره مند خواهند شد.
   رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان ایلام، همچنین اشتغالزایی پیش بینی شده برای 9 طرح معرفی شده به صندوق توسعه ملی را بالغ بر 4هزارو 331 نفر ذکر کرد.
   وی در ادامه به تسهیلات ریالی اختصاص یافته توسط صندوق توسعه ملی به استان اشاره و  اضافه کرد: شرکت کیمیابیتومین زاگرس موفق به دریافت مبلغ 20 میلیارد ریال منابع مالی شده و همچنین تاکنون مبلغ 720 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش برای تعداد 83 واحد تولیدی مصوب و از طریق شعبات بانک های استان در حال پرداخت می باشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: