• رشد60 درصدی صادرات استان گلستان

   رشد60 درصدی صادرات استان گلستان

   رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان گلستان از رشد 60 درصدی صادرات استان در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

   به گزارش شاتا قوانلو در با بیان مطلب فوق اظهارداشت: میزان کل صادرات استان گلستان در این مدت 152 میلیون دلار بوده در حالیکه این عدد در 6 ماهه اول سال گذشته 94 میلیون دلار بوده است .

   قوانلو با بیان این که بیشترین صادرات استان در 6 ماهه گذشته به کشورهای عراق ،ترکمنستان ،افغانستان وقزاقستان بوده است،افزود:رشد صادرات تاثیر زیادی در بخش تولید داشته وبازارهای جدید برای صادرات کالاها ایجاد شده است و کشورهای بلغارستان ،رومانی ،قطر، لهستان ،بحرین،فیلیپین وعمان از جمله مقاصد جدید صادراتی استان بوده اند.

   وی عمده اقلام صادراتی استان را ،پنیر ،میلیگرد ،پلی استایرن و رب گوجه فرنگی برشمرد وگفت:در این مدت 9 میلیون دلار رب گوجه فرنگی از استان صادر شده است.

   قوانلو در بخش دیگری از سخنانش گفت: جوازهای تاسیس صنعتی صادر شده در 6ماهه نخست امسال 122مورد بوده که سرمایه گذاری آن ها 966 میلیارد تومان در سالجاری پیش بینی شده است.

   وی میزان اشتغال پیش بینی شده جوازهای تاسیس صنعتی در سال گذشته را 2494 نفر عنوان کرد وافزود:این عدد امسال به 2800 نفر افزایش یافته است.

   رتبه پنجم گلستان در اعطای تسهیلات رونق تولید

   قوانلو با بیان اینکه رتبه استان در بخش تسهیلات رونق تولید رتبه 5 کشور است،گفت :بالغ بر 490 میلیارد تومان در این بخش مصوب وبه بانک ها جهت پرداخت تسهیلات ابلاغ شده است .

   وی همچنین گفت:در سال 95 که طرح رونق تولید در کشور آغاز شد سهمی که برای استان در نظر گرفته شده بود 422 میلیارد تومان بود و عملکرد موفق استان در جذب این تسهیلات سبب شد تا سال گذشته این سهم به 760 میلیارد تومان افزایش یابد.

   قوانلو افزود:برای سال جاری نیز 1000میلیارد تومان از محل طرح رونق تولید برای استان در نظر گرفته شده که البته با توجه به نیاز بالای واحدهای تولیدی استان به سرمایه در گردش وبا تصمیم استاندار محترم برای جذب 1500 میلیارد تومان برنامه ریزی نموده ایم .

   به گفته وی :در سالجاری در حوزه اشتغال نیز از 1000 نفر شغل ثبت شده در سامانه رصد سهم بخش صنعت،معدن وتجارت 3500 نفر بوده است که 951 نفر از این تعداد در بخش صنعت ومابقی در بخش بازار ومجوزهای صنفی بوده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: