• اقدامات وزارت صمت در ساماندهی بازار لاستیک /تخصیص ارز و کاهش حقوق گمرکی

   اقدامات وزارت صمت در ساماندهی بازار لاستیک /تخصیص ارز و کاهش حقوق گمرکی

   اقدامات وزارت صمت در ساماندهی بازار لاستیک /تخصیص ارز و کاهش حقوق گمرکی

   وزارت صمت برای ساماندهی وضعیت تامین نیاز بازار داخلی لاستیک ، تدابیرلازم را در نظرگرفته است که توزیع لاستیک اتوبوسی رادیال با نرخ مصوب، تخصیص‌ و تامین ارز برای واردات تایرهای سنگین ‌و‌ تلاش در جهت کاهش حقوق گمرکی از 27 به 5درصد از مهمترین این اقدامات به شمار می رود.

   به گزارش شاتا ، وزارت صنعت، معدن و تجارت طی ماه های اخیر با برگزاری نشست های مشترک با مسولان ذی ربط و اتخاذ تصمیاتی در ستاد تنظیم بازار علاوه براقدامات فوق ، الزام توزیع در نمایندگی ها با ثبت روزانه تعداد تولید داخل و توزیع در سامانه و ارائه حواله با هماهنگی ادارات راهداری استان ها و شهرستان ها برای رسیدن کالا در اسرع وقت بدست مصرف کننده را در دستور کار قرار داده است و شرکت های واردکننده نیز ملزم به ثبت اطلاعات و ارائه برنامه ماهانه در این را خصوص شده اند.

   رشد12درصدی تولید لاستیک باری و اتوبوسی

   علاوه بر اقدامات مطروحه، تدابیر مهمی برای تولید کنندگان این محصول استراتژیک صورت گرفته تا وضعیت تولید داخلی نیز روند صعودی داشته باشد.

   براساس آماردریافتی ،تولید تایرباری‌‌ و اتوبوسی در5ماه سال جاری با‌ رشد12درصدی به 26هزار و 636 تن معادل408هزارو448حلقه افزایش یافته است.

   در این بازه زمانی، 17هزار و899 تن لاستیک باری و اتوبوس بایاس و 8هزار 737 تن لاستیک باری واتوبوسی رادیال در کشور تولید شده ، این درحالی است که در سال گذشته23هزارو 487 تن لاستیک باری و اتوبوس تولید که از این میزان 15هزارو 345 تن لاستیک باری واتوبوسی بایاس و 8هزارو 142تن لاستیک باری واتوبوسی رادیال بوده است.

   توزیع بیش از 141هزارتن لاستیک در سراسر کشور

   در کنار سیاست ها و برنامه های حمایتی از تولید و واردات لاستیک ، تدابیری برای توزیع مناسب این محصول در سراسر کشور توسط شرکت های عضو انجمن صنفی صنعت تایرانجام شده است .به طوریکه از 15تیر تا 3مهر سال جاری 141هزارو و418 تن لاستیک در سایزهای مختلف اعم از سواری وباری در سراسر کشور توسط 6شرکت بزرگ تولیدکننده این محصول توزیع شده است. لازم به ذکر است در حال حاضر 360هزار و 795 ناوگان درسطح کشور وجود دارد که هر استان از سهمیه مشخصی جهت اختصاص لاستیک تولیدی و وارداتی برخوردار است و این شرکت ها با لحاظ سهمیه به هراستان میزان مشخصی از تولیدات خودرا به استان های سراسر کشور ارسال کرده اند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: