• تاکید بر حمایت خانواده ها از خرید نوشت افزار ایرانی

    تاکید بر حمایت خانواده ها از خرید نوشت افزار ایرانی

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: با توجه به فعالیت 2 واحد تولید نوشت افزار در استان، خانواده ها با خرید این اقلام داخلی به گردش چرخه اقتصادی تولید کمک کنند.

   به گزارش شاتا، بهروز اسودی افزود: 2 واحد تولید نوشت افزار در استان سمنان سالانه 9 هزار و 680 تن انواع نوشت‌افزار و ملزومات اداری تولید می‌ کنند.

   وی خاطرنشان کرد: 164 هزار عدد انواع کیف و چمدان نیز در کنار این مقدار نوشت‌ افزار در استان سمنان سالانه تولید می شود.

   اسودی، خرید کالای ایرانی با هدف رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال را نیاز امروز جامعه عنوان و بیان کرد: فعالیت این 2 واحد تولیدی برای 145 نفر اشتغال ایجاد کرده و خانواده‌ ها با خرید هر نوشت ‌افزار داخلی، در آستانه سال نو تحصیلی، معضل بیکاری جوانان را از بین می ‌برند.

   اسودی بیان کرد: یک واحد تولیدی نوشت‌افزار با اشتغال 115 نفر سالانه 9 هزار و 280 تن انواع دفترچه و ملزومات اداری و مدرسه در استان سمنان تولید می کند.

   رئیس سازمان صنعت و معدن سمنان یادآور شد: یک واحد تولیدی نوشت افزار دیگر نیز با اشتغال 30 نفر، ظرفیت تولید 400 تن مدادپاکن و وسایل ترسیمی و هفت هزار و 500 قراض مغز اتود دارد.

   وی بیان کرد: یک واحد تولیدی کیف و چمدان با اشتغال 13 نفر سالانه 164 هزار عدد انواع کیف و چمدان در استان سمنان تولید می کند.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان خاطرنشان کرد: امروزه قاچاق کالا و ارز صدمات فراوانی بر اقتصاد کشور وارد می‌کند و مشکلاتی نظیر کاهش تولیدات داخلی، افزایش بیکاری، گسترش بحران‌ های اجتماعی و به خطر افتادن امنیت شغلی در کشور را به همراه دراد.

   وی یاد آور شد: با ورود کالاهای خارجی و قاچاق، آسیب های اجتماعی بسیاری مانند شکاف طبقاتی، تجمل گرایی،‌ خودباختگی و روحیه مادی‌ گرایی پدیدار و بازار کشور به بازار مصرف تولیدات غرب تبدیل می شود.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: خرید و مصرف کالای ایرانی چرخ کارخانه ها را به حرکت درآورده، موجب تولید ثروت، شکوفایی اقتصاد ملی و افزایش سرانه یعنی رفاه بیشتر هر ایرانی می شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: