• پرداخت تسهیلات به صنعتگران ازمحل اعتبارات مناطق روستایی

   پرداخت تسهیلات به صنعتگران ازمحل اعتبارات مناطق روستایی

   پرداخت تسهیلات به صنعتگران ازمحل اعتبارات مناطق روستایی

   معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در آیین کلنگ زنی ناحیه صنعتی دناکوه گفت: پرداخت تسهیلات با سود 4، 6 و 10 درصد از محل تسهیلات مناطق روستایی و محروم به صنعتگران و سرمایه گذاران این مناطق انجام می گیرد.

   به گزارش شاتا ، صادق نجفی در آیین کلنگ زنی ناحیه صنعتی دناکوه با بیان این مطلب، افزود: صنعتگرانی که در شهرکها و نواحی صنعتی مناطق محروم و روستایی اقدام به سرمایه گذاری کنند از محل یک میلیارد دلار بودجه تسهیلات مناطق محروم و روستایی تسهیلات با سود 4 ، 6 و 10 درصد دریافت خواهند کرد.

   وی با بیان اینکه اگر صنعتگران موفق به دریافت این تسهیلات نشوند طبق قراردادی که با بانک صنعت و معدن منعقد شده مبلغ 100 میلیارد تومان جهت پرداخت تسهیلات به آنها تخصیص یافته که از این محل به ایشان پرداخت خواهد شد ، ادامه داد: طبق تفاهم نامه ای که با معاون محترم قوه قضائیه منعقد کردیم در هر شهرستان هر واحد صنعتی به دلایل قضایی و حقوقی بسته شده سریعا اعلام کند تا دستگاه قضایی مشکل را برطرف کند.

   نجفی با اشاره به برنامه ریزی های انجام گرفته در سراسر کشور در خصوص بازسازی و نوسازی خصوصا راه اندازی مجدد واحدهایی که در طول چنین سال اخیر تعطیل شده اند، بیان کرد: در سال گذشته بیش از 55 واحد صنعتی در استان اصفهان مجددا راه اندازی شد و امسال نیز طبق برنامه تا پایان سال بیش از 100 واحد صنعتی مجددا راه اندازی خواهد شد.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از تخصیص بسته های حمایتی برای صنایع کوچک و متوسط در حوزه های مختلف از جمله مسائل مربوط به مالی و نقدینگی، تامین اجتماعی، مالیات، ارزش افزوده و ... خبر داد.

   نجفی در خصوص حمایت از سرمایه گذاران گفت: اگر شرکت های دانش بنیان و استارت آپ هاجهت سرمایه گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی اقدام کنند تنها 5 درصد از مبلغ زمین را دریافت می کنیم و مابقی مبلغ را 60 ماه تقسیط نموده و تا 90 درصد هم اعطا مشوق خواهیم داشت و برای دیگر سرمایه گذاران نیز بابت زمین 10 درصد دریافت می کنیم و مابقی تقسیط و اگر به تعهدات خود در زمان مقرر پایبند باشند تا 60 درصد اعطا مشوق به آنها خواهیم داشت.

   مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران همچنین در خصوص ضمانت تسهیلات پرداختی به صنایع کوچک و متوسط گفت: صندوق ضمانت صنایع کوچک تا 85 درصد آنها را ضمانت می کند همچنین در خصوص آموزش صنعتگران و اعزام به خارج از کشور برای شرکت در نمایشگاه های خارجی نیز هزینه ها را خودمان تقبل می کنیم.

   نجفی پس از این مراسم از واحدهای صنعتی مستقر در ناحیه صنعتی هست و شهرک صنعتی سمیرم بازدید و در پایان نیز از پروژه خط انتقال پساب شهرستان شهرضا به شهرک صنعتی رازی بازدید کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: