• بررسی مشکلات صنایع شهرکهای صنعتی استان فارس با حضور معاون وزیر صمت

   بررسی مشکلات صنایع شهرکهای صنعتی استان فارس با حضور معاون وزیر صمت

   بررسی مشکلات صنایع شهرکهای صنعتی استان فارس با حضور معاون وزیر صمت

   معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران مهمترین راهبرد این سازمان را حمایت از کارآفرینان و نیز ایجاد زیرساخت‌های مناسب در شهرک های صنعتی اعلام کردو گفت:در شرایط فعلی همه باید به صنعتگران کمک کنند.

   به گزارش شاتا ، صادق نجفی پس از بازدید از شهرک های صنعتی روزبدان فیروزآباد و شهرک صنعتی میمند در جلسه رفع مشکلات واحدهای صنعتی که باحضور نماینده مردم شهرستان های فیروزآباد ،فراشبند و قیروکارزین درمجلس شورای اسلامی و فعالان صنعتی برگزارشد،افزود:کمک به کارآفرینان کمک به جامعه و کشور است و در این زمینه همه باید با استفاده از تمامی ظرفیت ها همکاری کنند.

   وی با بیان اینکه کارآفرینان و صنعتگران ایثارگرو کار آنها کاری جهادی است، گفت:در این زمینه نباید مدیران دستگاه های اجرایی مشکل تراشی کنند و وظیفه همه این است که با رفع موانع فضای مناسبی برای کسب و کار ایجادکنند.
   نجفی با بیان اینکه مشکل تراشی برای صنعتگران در شرایط فعلی بی انصافی است گفت:هر فردی که چنین اقدامی را انجام دهد،مانع توسعه محسوب می شود.
   مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ادامه با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و تاکید سران سه قوه بانک ها حق تعطیلی واحد های تولیدی و صنعتی بدهکار راندارند، گفت:اگر بانکها چنین اقدامی انجام دهند برخلاف این مصوبه عمل کرده اند و کارآنها غیرقانونی و تخلف محسوب می شود.
   وی در ادامه با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و معاونت اجتماعی و پشگیری از جرم قوه قضاییه، اظهار کرد: از قوه قضاییه درخواست کرده ایم که از واحدهای کوچک و متوسط دارای مشکل حمایت کرده و فعالیت واحدهای تولیدی که دارای بدهی مالی هستند را متوقف نکندو این موضوع مورد توجه آنها نیز قراردارد.
   معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت با بیان اینکه هم اکنون ،زمانی است که باید شجاعانه ریسک کرد و وارد عرصه تولید و صنعت و اشتغال شد ،گفت:در این شرایط همه باید با تعامل ،همکاری و هم افزایی هرکاری که از دستمان برمی آید برای توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار درکشور انجام دادتا از این وضعیت خارج شویم .
   وی در ادامه با اشاره به برخی تدابیر دولت و وزارت صنعت،معدن و تجارت برای بهبود وضعیت تولید گفت:بزودی محصولات پتروشیمی و فولادی در بازار ثانویه عرضه می شود که این اقدام سبب تسهیل در تهیه مواد اولیه واحد های صنعتی و کاهش رانت می شود.
   نجفی در ادامه با اشاره به بازدید از شهرک های صنعتی میمند و روزبدان فیروزآباد گفت:تصمیماتی برای توسعه و تکمیل زیرساخت ها در شهرک صنعتی میمند اتخاذ شد و ظرف سه ماه آیند بخش های اصلی این شهرک صنعتی آسفالت می شود.
   وی همچنین بر لزوم احداث تصفیه خانه فاضلاب در شهرک صنعتی فیروزاباد تاکید کرد و گفت:در این زمینه با اختصاص اعتبارات شهرستان ،استان و ملی اقدام خواهدشد.
   مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ادامه با اشاره به اینکه مشکل اغلب واحد های صنعتی دریافت تسهیلات با نرخ سود کم است، گفت:در این زمینه و باتوجه به اینکه واحد های صنعتی در همجواری روستا قراردارند بر اساس هماهنگی انجام شده با معاونت اشتغال وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ،مقررشد زمینه استفاده بخشی از این واحد ها از تسهیلات اشتغال روستایی با کارمزد 6درصد فراهم شود.
   وی همچنین از اختصاص تسهیلات یارانه ای توسط بانک صنعت و معدن به برخی دیگر از واحد های صنعتی خبر داد و گفت:بر اساس توافق انجام شده با این بانک مقرر شده سود تسهیلات از 18درصد به 13درصد و حتی کمتر کاهش یابد و حدود 5درصد از نرخ سود تسهیلات از محل یارانه این سازمان پرداخت شود تا تسهیلات ارزان تری به واحد های صنعتی برسد.
   نجفی همچنین با اشاره به ظرفیت های منطقه فیروزآباد در زمینه فرش دستباف گفت:این سازمان از ایجاد مرکز نمایشگاهی فرش دستباف در این شهرستان حمایت خواهد کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: