• نجفی : برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه گذار در شهرک صنعتی فراشبند

   نجفی : برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه گذار در شهرک صنعتی فراشبند

    نجفی : برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه گذار در شهرک صنعتی فراشبند

   معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بر لزوم برنامه ریزی بمنظور تامین آب با کیفیت مناسب در شهرک صنعتی فراشبند تاکید کرد و گفت:در این زمینه نیاز است بر اساس کاری کارشناسی شده تمامی گزینه های موجود بررسی شود.

   به گزارش شاتا، صادق نجفی پس از بازدید از شهرک صنعتی فراشبند که باحضور نماینده مردم شهرستان های فیروزآباد ،فراشبند و قیروکارزین درمجلس شورای اسلامی،مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس،فرماندار و برخی مسولان شهرستان برگزارشد،افزود: دراین شهرک صنعتی در سال های اخیر زیرساخت هایی ایجاد شده است اما مهمترین مشکل در جذب سرمایه گذار،تامین آب با کیفیت است که ضروری است تمام راهکارهای رفع این مشکل بررسی کارشناسی شود و سپس در این زمینه بهترین راهکار انتخاب شود.

   وی در ادامه با اشاره به همجواری شهرک صنعتی با روستا و وجود درخواست های سرمایه گذاران برای استفاده از تسهیلات روستایی گفت:باتوجه به اینکه تسهیلات اشتغال روستایی مشمول نواحی صنعتی روستایی نیز می شود ،آمادگی تبدیل این شهرک صنعتی به ناحیه صنعتی را داریم ودر این زمینه با طی مراحل قانونی این اقدام رادر راستای جذب سرمایه گذار انجام خواهیم داد. مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران همچنین در پی درخواست نماینده و برخی مسولان شهرستان در زمینه ایجاد ناحیه جدید صنعتی نیز گفت:درصورتی که مکان مناسبی از سوی مسولان شهرستان به ما اعلام شود آمادگی داریم ناحیه صنعتی را نیز ایجاد کنیم.

   نجفی همچنین در خصوص احداث مجتمع های کارگاهی در این شهرک صنعتی قول مساعد داد و گفت:در این زمینه نیز با هدف ایجاد اشتغال از ایجاد مجتمع کارگاهی حمایت می کنیم .

   مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز از اختصاص مشوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری به صنعتگران در شهرک صنعتی فراشبند خبر داد.

   احد فتوحی بیان کرد: اغلب زیرساخت‌ها برای استقرار واحد‌های تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی فراشبند فراهم است و به سرمایه‌گذاران در این شهرک، مشوق‌های ویژه داده می‌شود.

   وی افزود: کاهش سهم نقدی به ۵ درصد در اقساط ۴۸ ماهه، از مهم‌ترین مشوق‌هایی است که در اختیار سرمایه‌گذاران گذاشته می‌شود.

   مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: چنانچه سرمایه‌گذاران در این شهرک صنعتی بر اساس برنامه زمان‌بندی‌شده بتوانند واحد صنعتی خود را به بهره‌برداری رسانده و ایجاد اشتغال کنند تا سقف 90درصد از اسناد تعهدی آن‌ها بازگردانده خواهد شد که این موضوع نیز بستر مناسبی برای تشویق و ترغیب صنعتگران برای ایجاد تولید و اشتغال در این شهرک صنعتی فراهم خواهد کرد.

   فتوحی بابیان این‌که زیرساخت‌های اولیه نظیر آب و خط انتقال برق و گاز برای استقرار واحد‌های صنعتی در این شهرک صنعتی ایجادشده است، ادامه داد: متناسب با استقرار واحدهای صنعتی و جذب سرمایه‌گذار، سایر زیرساخت‌ها نیز ایجاد خواهد شد.

   وی تصریح کرد:آب در این شهرک صنعتی تامین شده اما سختی آن بالا است که این آب برای صنایعی نظیر آشامیدنی و ...مناسب نیست اما در برخی صنایع دیگر می توان استفاده کرد.

   مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد:این شهرک صنعتی برای سرمایه گذاری در صنایعی که نیاز به آب چندانی ندارند نظیر نیروگاه های خورشیدی بسیار مناسب است و از سرمایه گذاران حمایت می شود.

   وی از سرمایه‌گذاران خواست با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان فراشبند در تولید خرما، محصولات گلخانه‌ای و صیفی‌جات و برخی محصولات زراعی و باغی برای ایجاد و راه‌اندازی صنایع تبدیلی و مواد غذایی و وضعیت مناسب زیرساختی در این شهرک صنعتی و اختصاص مشوق‌های جدید سرمایه‌گذاری، از این فرصت برای ایجاد واحد‌های تولیدی و اشتغال پایدار صنعتی در این شهرستان استفاده کنند.

   فتوحی بابیان این‌که شهرک صنعتی فراشبند با مساحت 70 هکتار، ظرفیت استقرار 340 واحد صنعتی با پیش‌بینی بیش از 1700 نفر اشتغال‌زایی را دارد، تصریح کرد: از تمامی ظرفیت‌های قانونی برای جذب و حمایت از سرمایه‌گذاران استفاده می‌کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: