• تصمیمات‌‌ ویژه ‌دولت‌ برای‌ حمایت‌ از‌ صنعتگران/ مناطق‌محروم در‌‌‌ اولویت دریافت تسهیلات

   تصمیمات‌‌ ویژه ‌دولت‌ برای‌ حمایت‌ از‌ صنعتگران/ مناطق‌محروم در‌‌‌ اولویت دریافت تسهیلات

   تصمیمات‌‌ ویژه ‌دولت‌ برای‌ حمایت‌ از‌ صنعتگران/ مناطق‌محروم در‌‌‌ اولویت دریافت تسهیلات

   مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: تصمیمات خوبی در دولت برای حمایت از واحد های تولیدی اتخاذ شده که با اجراشدن آنها، شاهد بهبود وضعیت واحدهای صنعتی وکاهش قیمت تمام شده محصولات خواهیم بود و تولید به صرفه تر خواشد شد.

   به گزارش شاتا، صادق نجفی در بازدید از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی قیروکارزین با بیان این مطلب، افزود: عرضه محصولات پتروشیمی به عنوان مواداولیه بسیاری از واحدهای صنعتی در بازار ثانویه، عرضه دلار در بازار ثانویه، ثبت سفارش بدون انتقال ارز از مهمترین این تصمیمات است.

   وی در ادامه با بیان اینکه واحد های صنعتی در مناطق محروم و نیز واحدهایی که پیشرفت بالای 60درصد دارند در اولویت اختصاص تسهیلات هستند، تصریح کرد: بر اساس هماهنگی انجام شده با معاونت اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با توجه به نزدیکی شهرک صنعتی با روستای همجوار، مقرر شد واحدهای صنعتی شهرک صنعتی قیروکارزین از تسهیلات روستایی با کارمزد 6درصد استفاده کنند.

   معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت بیان کرد: همچنین از محل تسهیلات یارانه ای سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز تسهیلات به برخی واحدهای متقاضی اختصاص می یابد.

   نجفی افزود: درخواست تسهیلات این واحد های صنعتی ظرف مدت یک هفته اجرایی می شود.

   وی در ادامه از حمایت های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک برای تامین کسری وثیقه بانکی واحد های صنعتی خبر داد و گفت:این صندوق کسری وثیقه واحد های متقاضی را تاسقف 30میلیارد را صادرمی کند.

   مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران همچنین بر اختصاص اعتبار به منظور توسعه و تکمیل زیرساخت ها در این شهرک صنعتی تاکید کرد.

   نجفی همچنین در جلسه ای که باحضور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس، نماینده مردم شهرستان های فیروزاباد، فراشبند و قیروکارزین درمجلس شورای اسلامی و نیز فرماندار و برخی صنعتگران در فرمانداری شهرستان قیروکارزین برگزارشد، برحمایت از واحد های صنعتی با اولویت واحد هایی که با اختصاص تسهیلات به چرحه تولید بازگشته یا ظرفیت تولید خودو اشتغال را افزایش می دهند تاکید کرد و گفت:درمجموع پرداخت تسهیلات از محل اشتغال روستایی ، فراگیر و کمک های فنی و اعتباری ، به 20واحد صنعتی در این شهرستان در دستورکار قرارگرفت.

   وی همچنین بر حمایت بمنظور ایجاد 4طرح صنعتی با ارزش افزوده بالا در این شهرستان تاکید کرد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: