• حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای استقرار در شهرک های صنعتی

   حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای استقرار در شهرک های صنعتی

    حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای استقرار در شهرک های صنعتی

   معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان اینکه از شرکت‌های دانش بنیان برای استقرار در شهرک های صنعتی حمایت می‌شود، گفت: واگذاری زمین به شرکت‌های دانش بنیان و فناور، به صورت اقساطی و با کمترین پیش پرداخت و با اقساط بلند مدت برای استقرار در شهرک های صنعتی انجام می‌شود.

   به گزارش شاتا ، عزیزالله قربانی در بازدید از مجموعه های دانش بنیان مستقر در مرکز خدمات کسب و کار و شهرک فناوری شیمیایی شیراز گفت: درصد پرداخت نقدی قرارداد واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی به موسسات و شرکت‌های دانش‌بنیان معرفی شده از سوی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور کاهش یافته است.
   وی با بیان اینکه در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، این سازمان امکانات و تسهیلاتی را برای شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان فراهم می‌کند، گفت: پیشنهادهای متنوعی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بررسی شد که کاهش درصد پرداخت بخش نقدی قرارداد واگذاری اراضی شهرک‌های صنعتی به شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معرفی شده از سوی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، به تصویب رسید و برای اجرا به کل استان‌ها ابلاغ شده است.
   قربانیگفت: مبلغ پرداخت بخش نقدی 50 درصد کاهش یافته و اقساط 60 ماه است یا شرکت‌ها می‌تواننداز بخشودگی 10 درصد از کل مبلغ قرارداد و پرداخت نقد و اقساط مطابق دستورالعمل مربوطه بهره‌مند شوند.
   معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اضافه کرد:همچنین شرکتهای دانش‌بنیان، های‌تک و صادراتی در دریافت تسهیلات از محل منابع وجوه اداره شده در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از اولویت برخوردارند.
   وی از دیگر حمایت ها ازشرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان را اولویت در صدور ضمانت‌نامه توسط صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک اعلام کرد.
   قربانی افزود: اگر شرکت‌های دانش بنیان مایل به استفاده از شرایط کاهش پرداخت نقدی واگذاری اراضی شهرک‌های صنعتی باشد، شرکت شهرکهای صنعتی از امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری رییس جمهور استعلام و پس از ارسال پاسخ نامه، این کاهش پرداخت نقدی اعمال می‌شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: