• 7بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان فرصتی برای حمایت از کالای ایرانی

   7بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان فرصتی برای حمایت از کالای ایرانی

   به مناسبت گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر و همچنین در راستای اجرای برنامه های رزمایش بزرگ عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)2، همایش بازار اسلامی با محوریت تولید و حمایت از کالای ایرانی در سیستان وبلوچستان برگزار شد.

   به گزارش شاتا ، در این مراسم سرگزی معاون توسعه و مدیریت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از این نهاد به عنوان یکی از سازمان های محوری در بخش تولید یاد کرد و افزود: این بخش نقش مهمی در بحث تنظیم ‏بازار و صادرات غیر نفتی ایفا می کند.
   وی وجود زیرساخت های مناسب و همچنین منطقه آزاد صنعتی و تجاری چابهار و منطقه آزاد سیستان را عوامل موثری برای انجام هر چه بهتر صادرات و واردات در استان دانست و ادامه داد: این یک مزیت به شما می رود که در بین 31استان کشور، سیستان وبلوچستان تنها استانی است که دارای منطقه آزاد تجاری و صنعتی می باشد.‏
   این مسئول وجود 7بازارچه مرزی در استان را فرصت مناسبی برای بهره گیری مردم از ظرفیت های موجود دانست و گفت: در این راستا تاکنون در بحث تجارت 60هزار نفر اشتغال، در بخش معدن هفت هزار و 20نفر و در بخش صنعت با 24هزار نفر اشتغال مواجه هستیم که این امر نشان می دهد این خطه از کشور در ‏چه موقعیت خاصی قرار گرفته است.
   وی با اشاره به اینکه دچار جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم، تصریح کرد: باید آگاه باشیم که در بازار ما آرامش وجود داشته ‏باشد ‏زیرا هدف دشمن این است که با ایجاد جنگ روانی به اهدافش دست یابد.
   معاون توسعه و مدیریت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در ادامه خاطر نشان کرد: ‏42واحد بسته بندی گوشت در استان وجود دارد که اکثرشان در حال حاضر غیر فعال هستند، در این راستا می توان با ورود به عرصه اقتصاد مقاومتی این مورد را تقویت کرد.
   علیرضا بخته ای مدیر سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه سلمان سیستان وبلوچستان هم در ادامه بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی98-97 و لزوم توجه بیشتر به اقشار آسیب پذیر و با ایجاد نشاط بین تمام فرزندان میهن اسلامی، طرح " یک کاسب- یک دانش آموز" به منظور پشتیبانی مالی اصناف، بازاریان و تجار از دانش آموزان بی بضاعت و در قالب رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص)2 در 12 شهرستان از استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
   حجت الاسلام عیسی بزمانی مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان هم در این خصوص اظهار کرد: بازار امروز جامعه به سمت و سوی بازار مسلمین است که باید برای رسیدن به بازار اسلامی تلاش بیشتری انجام شود زیرا اسلام در کنار مباحث اعتقادی معتقد به مسئله معیشت و اقتصاد است.
   وی گفت: شخص یا اشخاصی که در راستای تبلیغ بازار اسلامی گام برداشته و در جهت رونق کسب و کار و تولید در این راستا عمل می کند، حکم مجاهدی را دارد که در میدان نبرد با دشمن مقابله می کند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: