• تعیین قیمت پایه فولاد با ارز 4200 تومانی در بورس کالا

   تعیین قیمت پایه فولاد با ارز 4200 تومانی در بورس کالا

   تعیین قیمت پایه فولاد با ارز 4200 تومانی در بورس کالا

   مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت تصریح کرد: قیمت پایه فولاد با ارز 4200 تومانی در بورس تعیین می شود .

   سیف الله امیری در گفت و گو با شاتا افزود: مصرف کنندگان محصولات فولادی می توانند از طریق بورس کالا ، کالای مورد نیاز خود را (مشروط به عرضه درصدی محصول تولیدی در بورس ) خریداری کنند و واحدهای کوچک و واحدهایی که امکان خرید از بورس را ندارند می توانند به صورت مچینگ و طبق روال گذشته از واحدهای تولید کننده خرید کنند.
   وی تاکید کرد : دستورالعمل تنظیم محصولات فولادی توسط وزیر صنعت ، معن و تجارت ابلاغ و معاونت امرو معادن و اداره کل صنایع معدنی مسوول اجرای آن است .
   امیری ادامه داد: بر اساس دستورالعمل مذکور کالاهای فولادی باید در بورس عرضه و به فروش برسد و صرفا واحدهای مصرف کننده واقعی قادر به خرید از بورس هستند نه واسطه ها و دلالان .

   وی با تشریح نحوه قیمت گذاری فولاد افزود : بر اساس دستورالعمل تنظیم بازار نحوه قیمت گذاری پایه در بورس بر اساس میانگین آخرین قیمت متال بولتن و کشورهای cis ( دریای سیاه) ضرب در ارز رسمی کشور به علاوه ده درصد رقابت تعیین می شود .
   امیری تصریح کرد: صادر کنندگان فولاد هم حتما باید کالایشان را برای تامین نیاز داخل کشور در بورس و .. عرضه کنند و سپس اقدام به صادرات کنند و در این زمینه بخشنامه ساماندهی و صادرات فلزات از طریق وزیر صنعت ، معدن و تجارت صادر شده است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: