• فعالیت شرکت های مهندسی و پیمانکاری ایران در 60 کشور دنیا

   رییس انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی خبر داد:

   فعالیت شرکت های مهندسی و پیمانکاری ایران در 60 کشور دنیا

   فعالیت شرکت های مهندسی و پیمانکاری ایران در 60 کشور دنیا

   فعالیت شرکت های مهندسی و پیمانکاری ایران در 60 کشور دنیا

   به گزارش شاتا، محمدرضا انصاری، در مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات با بیان اینکه هم اکنون شرکت های مهندسی و پیمانکاری در حدود 60 کشور به طور موفق کار می کنند، افزود: صادرات خدمات فنی و مهندسی که از سال 73 طبق قانون مجلس و مصوبه هیات وزیران آغاز شد هنوز در ابتدای راه است و نیاز به حمایت دولت برای مغلوب کردن رقبای خارجی دارد.
   وی با بیان اینکه ظرفیت صادات خدمات فنی و مهندسی ایران سالانه 20 میلیاد دلار است افزود: میزان صادرات ایران در سال گذشته به بیش از 4 میلیارد دلار رسید.
   رییس انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی گفت: صادرات خدمات فنی و مهندسی از سال 73 تا سال 81 با متوسط سالانه 171 میلیون دلار صادرات به 1.5 میلیارد دلار رسید که متوسط رشد سالانه آن 12 درصد بود.
   رییس انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ادامه داد : از سال 81 به مدت 9 سال، متوسط صادرات خدمات فنی و مهندسی با 45 درصد رشد به 2.1 میلیارد دلار رسید. این در حالی است که این رقم در سال 90 به 4 میلیارد و 170 میلیون دلار رسید.
   وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ارزش صادرات خدمات فنی و مهندسی که نسبت کمی از تجارت جهانی را شامل می شود، در واقع ارزشی کیفی است و در توسعه اقتصادی کشور و آشنایی مهندسان با آخرین استانداردها و توسعه فناوری نقش مهمی را عهده دار است.
   انصاری همچنین به بحران اقتصادی جهان در سال 2008 اشاره کرد و افزود: کاهش سرمایه گذاری ها و تنگ تر شدن فضا و تشدید رقابت ها دستاورد بحران جهانی برای ما بود چرا که سرمایه گذاری های اندک، میزان شرکت های متقاضی در یک مناقصه را کاهش داد به گونه ای که اگر تا قبل از این سال 3 شرکت در یک مناقصه بین المللی شرکت می کردند از این سال به بعد 30 شرکت متقاضی یک مناقضه شدند.
   انصاری در ادامه از جوایز صادراتی به عنوان یکی از حمایت های به موقع دولت از سال 81 به بعد نام برد و گفت: این جوایز تاثیر بسیاری بر پیشی گرفتن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی از رقبای چین، کره جنوبی، ترکیه و دیگر رقبا در عرصه بین المللی داشت.
   به گفته وی ، پس از اعلام جوایز صادراتی از سال 81 به بعد تعداد مناقصات افزایش یافت و با ادامه جوایز صادراتی، فعالیت صادر کنندگان حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی نیز گسترده تر شد.
   انصاری افزود: انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی هم اکنون 280 شرکت عضو دارد که اعضا آن تاکنون نیز جوایز متعددی را بدست آورده و همچنین چندین جایره کیفیت را از روسای جمهوری دیگر کشورها دریافت کرده اند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: