• توسعه صادرات غیرنفتی‌ لازمه رشد پایدار اقتصاد کشور است

   صافدل اعلام کرد:

   توسعه صادرات غیرنفتی‌ لازمه رشد پایدار اقتصاد کشور است

   توسعه صادرات غیرنفتی‌ لازمه رشد پایدار اقتصاد کشور است

   توسعه صادرات غیرنفتی‌ لازمه رشد پایدار اقتصاد کشور است

   به گزارش شاتا، «حمید صافدل» بر تمرکز روی برنامه ریزی‌ها برای افزایش صادرات غیرنفتی تاکید کرد و گفت: صادرات غیر نفتی نیازمند فرهنگ‌سازی و عزم ملی است.
   وی افزود: روز ملی صادرات فرصت ارزشمندی است تا مباحث حوزه صادرات بار دیگر مورد توجه مردم و مسوولان قرار گیرد و برگزاری این روز به عنوان یک حرکت ملی تاثیر بسزایی در ارتقای کمی و کیفی صادرات کشورمان خواهد داشت.
   به گفته رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، ارتقای صادرات غیر نفتی نیازمند فرهنگ‌سازی در این بخش است که این مهم با تعامل میان مسوولان و صادرکنندگان و ارائه نقطه نظرات صادرکنندگان به وجود می‌آید.
   وی با اشاره به اهمیت صادرات غیرنفتی افزود: افزایش صادرات غیرنفتی به افزایش تولید و در نتیجه افزایش تقاضا برای نیروی کار، ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری منجر خواهد شد. صافدل با بیان اینکه در این روز به تلاش صادرکنندگان نمونه ارج نهاده می‌شود، گفت: روز ملی صادرات فرصتی مغتنم برای قدردانی از تلاش‌های ثمربخش صادرکنندگان نمونه کشور در راستای تحقق اهداف توسعه صادرات غیرنفتی است.
   رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران رشد بودجه های حمایت و تشویق صادرات با میزان رشد و توسعه صادرات غیر نفتی کشوررا نامتناسب دانست و افزود: در طول دهه گذشته بیش از 11 هزار میلیارد ریال در قالب حمایت و مشوق های صادراتی از سوی دولت پرداخت شده است اما با توجه به آنکه موضوعات اقتصادی و بازرگانی نیاز به تحقیقات، پژوهش، آموزش و برنامه‌ریزی‌های راهبردی کوتاه مدت و بلند مدت دارد، تمام تلاش خود را برای فراهم کردن منابع مالی متناسب با نیازها به کار بسته ایم و امیدواریم بخش‌های مختلف دولت و مجلس همکاری لازم در این زمینه را انجام دهند.
   صافدل با تاکید بر بهره برداری از همه پتانسیل ها و توانمندی ها در مورد توسعه صادرات غیر نفتی گفت: در سال های اخیر هماهنگی خوبی میان دستگاه دیپلماسی خارجی کشور و دستگاه های اقتصادی بوجود آمده است که از جمله آنها می توان به نقش سفارت کشورمان در ونزوئلا در صادرات خدمات فنی و مهندسی اشاره کرد.
   وی افزود: در سال های اخیر برنامه های خوبی برای توسعه صادرات کالاهای با فناوری بالا، کالاهای ارگانیک، توسعه زیر ساخت های صادراتی، تقویت تشکل ها، برند سازی و تقویت برند و ... در نظر گرفته و اجرا شده است که امیدواریم با کمک و یاری همه دستگاه‌های ذیربط بتوانیم علیرغم همه محدودیت‌هایی که ابر قدرت ها به ناحق برای کشور عزیزمان اعمال کرده اند، شاهد توسعه و رشد صادرات غیر نفتی و حضور کالاهای ایرانی در بازارهای هدف باشیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: