• ۱۷واحد تولیدی راکد در کهگیلویه و بویراحمد به چرخه تولید بازگشت

   ۱۷واحد تولیدی راکد در کهگیلویه و بویراحمد به چرخه تولید بازگشت

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت:۱۷ واحد تولیدی راکد در یک سال گذشته فعال شد و ۱۱۰فرصت شغلی ایجاد شد.

   به گزارش شاتا،داریوش دیودیده رئیس صنعت،معدن و تجارت در همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن اظهار داشت:بیش از ۴۰۰۰جواز تاسیس با حجم سرمایه گذاری ۲۷ هزار میلیارد تومان در کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است که پیش بینی می شود این تعداد جواز صنعتی حدود ۱۷هزار فرصت شغلی ایجاد کنند.

   وی با بیان اینکه با بهره برداری این طرح ها سهم بخش صنعت استان از صنعت کشور۳ و هشت درصد می شود،افزود:طرح هایی در استان در حال اجراست که ارزوی دیرینه ای برای همه ما بود و ان هم استفاده از ظرفیت های نفت و گاز و گیاهان دارویی است.

   رئیس صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت:۶۴۰پروانه بهره برداری معتبر با حجم سرمایه گذاری ۱۰هزار میلیارد ریال در استان وجود دارد که حدود۳۰درصد این پروانه های بهره برداری دچار مشکل هستند.دیودیده با بیان اینکه در حوزه معدن ۷۵ پروانه بهره برداری با حجم سرمایه گذاری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان داریم،عنوان کرد:یکی از هدفگذاری ما در حوزه صنعت این است که تا پایان برنامه ششم توسعه،تعداد واحدهای تولیدی راکد استان به زیر ۱۰ درصد برسد.وی ابراز کرد:حجم تسهیلات بانکی در یکسال گذشته به بخش تولید استان داده شده ۲۵۰میلیارد تومان بوده و در این مدت ۱۷ واحد راکد به چرخه تولید برگشته و ۱۱۰فرصت شغلی احیا شد.

   دیودیده با بیان اینکه ارتباط بخش صنعت و دانشگاه در استان کلید خورده است ،گفت:در این راستا،انجام تحقیقات مورد نیاز برای حل مشکلات ۱۰ طرح صنعتی مشکل دار و دو معدن به عهده دانشگاه یاسوج قرار داده شد.در پایان به تعدادی از واحدهای تولیدی برتر استان تقدیر بعمل امد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: