• حضور جدی بخش خصوصی در برگزاری روز ملی صنعت و معدن

   رییس ستاد مراسم روز ملی صنعت ومعدن :

   حضور جدی بخش خصوصی در برگزاری روز ملی صنعت و معدن

   حضور جدی بخش خصوصی در برگزاری روز ملی صنعت و معدن

   حضور جدی بخش خصوصی در برگزاری روز ملی صنعت و معدن

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران ( شاتا)؛ « فریدون احمدی »  قائم مقام وزیر، معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و رییس  ستاد مراسم روز ملی صنعت ومعدن با اعلام این خبر، در نشست خبری که به همین مناسبت برگزارشده بود ، افزود: حضور فعال و پررنگ تشکهای بخش خصوصی حوزه صنعت، معدن وتجارت نظیر خانه های صنعت، معدن وتجارت ، کنفدراسیون صنعت ایران ، انجمن مدیران صنایع ایران ، خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ، شورای اصناف کشور و غیره  هم در کارگروهای متشکله ستاد بزرگداشت روز صنعت و معدن و هم در همایشهای 10 گانه دهه روز صنعت ومعدن ونیز روز اصلی بزرگداشت که دهم تیر ماه است به خوبی به چشم می خورد. 
   وی درادامه سخنان خود از تشکیل دبیرخانه دایمی روز ملی صنعت ومعدن خبر داد و افزود: این دبیرخانه که فعالیت دایمی دارد از فردای روز صنعت و معدن سال جاری به تدارک و برنامه ریزی روز ملی صنعت و معدن سال آینده می پردازد بطوریکه در این زمینه سایت اینرنتی ویژه ای نیز برای دسترسی دست اندران  برگزاری مراسم روز ملی صنعت ومعدن و واحدهای صنعتی ، معدنی وتجاری علاقمند به اطلاع یابی از آخرین دستور العمل ها ، تغییرات و ثبت نام وغیره توسط اداره کل روابط عمومی وزارت صنعت، معدن وتجارت تعبیه شده است.
   « فریدون احمدی » در ادامه افزود : همچنین  ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت ومعدن به عنوان نقش کمک کننده آمادگی در اختیار گذاشتن سالن و فضا و تجهیزات و سایر پشتیبانی به تشکلهای صنعتی، معدنی و تجاری عضو این ستاد برای برگزاری همایشها ، کارگاههای آموزشی ، نمایشگاهی و غیره طی دهه تولید ملی است.
   وی هدف از این پشتیبانی یاد شده را برگزاری باشکوه تر و درخور شان ملی و سال تولید ملی   همچنین گسترش فضای کسب و کار ، رونق فعالیتهای اقتصادی  و توانمند سازی عملکرد بخش خصوصی در حوزه صنعت، معدن وتجارت اشاره کرد.
   وی در ادامه ابراز امیدواری کرد: روز ملی صنعت و معدن امسال آنچه در خور شان ملت بزرگ ایران اسلامی و نامگذاری سال تولید ملی از سوی مقام معظم رهبری است ؛ برگزارشود.
   قائم مقام وزیر صنعت، معدن وتجارت  در ادامه گفت: همه ساله روز یکم تیر ماه روز اصناف و روز دهم تیر ماه روز صنعت ومعدن است در سال جاری این فاصله 10 روز ه فرصتی پدید آمده است تا با نامگذاری « دهه تولید ملی » این ایام پاس داشته شود؛ بطوریکه ماحصل همایش های 10 گانه غیر از روز اصلی دهم تیر که روز ملی صنعت ومعدن است به تنظیم و قرائت بیانیه ای در خصوص نتایج همایش های برگزار شده منتج می شود.
   به گفته احمدی،  علاوه بر تهران بزرگ در سطح استانها و شهرستانها نیز مراسم مختلفی نظیر معرفی واحدها و تولید کنندگان نمونه صنعتی ومعدنی و پیشکسوتان حوزه صنعت، معدن وتجارت بومی هر استان و شهرستان مطابق برنامه های از پیش تعیین شده به اجرا در خواهد آمد.
   قائم مقام وزیر صنعت، معدن وتجارت و رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت ومعدن یادآور شد: معیار انتحاب واحدهای نمونه صنعتی ، معدنی وتجاری  مطابق همه ساله براساس دستور العمل تدوین شده موجود در دبیرخانه این ستاد و کار گروه مربوطه است که می توان از مواردی نظیر دارابودن واحد تحقیق و پژوهش در کنار واحد صنعتی ، کسب گواهینامه های زیست محیطی ، عضویت در بورس و مجامع  وغیره است.

   احمدی در پایان افزود: در دهه تولید ملی نمایشگاههایی با محوریت ساخت محصولات داخلی ،تولید ملی و صادرات محور توسط ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن برگزار می شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: