• وابستگی 30درصدی اقتصاد ایران به بخش معدن

   وابستگی 30درصدی اقتصاد ایران به بخش معدن

   وابستگی 30درصدی اقتصاد ایران به بخش معدن

   وابستگی 30درصدی اقتصاد ایران به بخش معدن

   به گزارش «شاتا»، پروفسور سیدکاظم اورعی استاد دانشگاه استرلینگ انگلستان با بیان این مطلب، افزود: به راحتی می‌توان با شکوفا کردن معادن، اقتصاد کشور را شکوفا کرد. ایران از ذخایر معدنی قابل توجهی برخوردار است و اگر تولید معادن افزایش پیدا کند، اقتصاد رونق پیدا خواهد کرد.
   وی افزود: رونق معادن به زیرساخت‌هایی نیاز دارد که بخشی از آنها درون بخش معدن و بخش دیگر خارج معادن هستند. اگر این زیرساخت ها فراهم شود، بخش معدن رونق پیدا می‌کند و اقتصاد کشور هم متحول می‌شود.
   اورعی با اشاره به وابستگی 30 درصدی اقتصاد کشور به بخش معدن، تصریح کرد: تولید ملی عبارت است از تمام تولیدات انجام شده در یک سال توسط مردم کشور در هر جای دنیا که باشند. اما GDP تولید توسط هر فرد در داخل کشور است. با توجه به اینکه در مقطع کنونی ایران در دیگر کشورهای دنیا هم سرمایه‌گذاری می‌کند، به کاربردن معیار تولید ملی مناسب‌تر است. چراکه GDP بخشی از تولید ملی است.
   وی که در آستانه برگزاری همایش «نقش معدن در تولید ملی» سخن می‌گفت، افزود: برای رونق بخش معدن، در درجه نخست سیاست‌گذاران اقتصادی باید نقش معدن را در اقتصاد باور کنند و سپس زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه این بخش را فراهم کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: