• انجمن زنان معدنکار تشکیل می‌شود

   عضو خانه معدن ایران خبر داد:

   انجمن زنان معدنکار تشکیل می‌شود

   انجمن زنان معدنکار تشکیل می‌شود

   انجمن زنان معدنکار تشکیل می‌شود

   به گزارش «شاتا»، شهناز نوایی عضو خانه معدن ایران با اعلام این خبر افزود: در ایران ، آموزش مهندسی معدن از دهه ۵۰ آغاز شده و تبعیض جنسی هم در این میان مطرح نبوده است ولی ضعف فرهنگی و همچنین ضعف نظام آموزشی باعث شده است زنان معدنکار به صورت عملی وارد فعالیت‌های معدنی شوند.
   وی با بیان اینکه در استرالیا 11درصد از دانش‌آموختگان معدن و 2درصد از معدنکاران زن هستند، اظهار کرد: افزایش فعالیت بانوان در حوزه معدن نیازمند فرهنگ‌سازی است. در حقیقت باید با افزایش آگاهی در معدنکاران این ضعف ها را جبران کنیم. خانه معدن نیز درصدد است تا با ایجاد انجمن زنان معدنکار به گسترش فرهنگ معدنکاری در میان زنان کمک کند.
   وی که در آستانه همایش «نقش معدن در تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» سخن می‌گفت، افزود: زنان هم باید در افزایش تولید ملی و رونق اقتصاد نقش داشته باشند.
   نوایی با اشاره به اینکه در حال حاضر درصد قابل ‌توجهی از دانشجویان استخراج و اکتشاف خانم هستند، تصریح کرد: بانوانی که دارای پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی هستند می توانند با مراجعه به خانه معدن ایران در انجمن زنان معدنکار عضو شوند.
   این عضو خانه معدن ایران افزود: کار در معدن از جنبه فیزیکی به نرم افزاری تبدیل شده است. در عصر حاضر مدیریت و دانش مورد اهمیت است. از اینرو زنان ایرانی هم می‌توانند در این زمینه جزو پیشروان باشند.
   وی با اشاره به برگزاری همایش «نقش معدن در تولید ملی» اظهار کرد: در این همایش انجمن زنان معدنکار به جامعه معدنی کشور معرفی خواهد شد و از این رهگذر زنان معدنکار می توانند جایگاهی برای بیان مشکلات خود داشته باشند.
   همایش «نقش معدن در تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی»، 22 خرداد ماه سال جاری در محل سالن همایش‌های اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران برگزار خواهد شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: